Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Obok komórki i kąpielówek - gadżety w sam raz na urlop

Obok komórki i kąpielówek - gadżety w sam raz na urlop
Na wakacjach lub w podróży przydadzą się nie tylko laptop, komórka czy aparat cyfrowy, ale też inne gadżety...

Minoru 3D Cena 79,95 euro

Obok komórki i kąpielówek - gadżety w sam raz na urlop

Minoru 3D

Minoru 3D to kamera internetowa podłączana do portu USB, która umożliwia przechwytywanie prawdziwie stereoskopowego obrazu. Urządzenie wyposażono w dwa obiektywy ustawione na szerokość zbliżoną do rozstawu ludzkich oczu.

Jeden z nich przekazuje obraz zabarwiony na niebiesko, drugi (przesunięty) - na czerwono, więc do wygenerowania wrażenia przestrzenności wystarczą zwykłe okulary 3D, dostępne z pierwszym lepszym kolorowym magazynem (w zestawie z kamerą otrzymasz aż pięć par takich) albo (przy innymi trybie pracy) umiejętnie zrobiony zez.

Kamerka Minoru 3D jest kompatybilna ze Skype, Live Messengerem, ooVoo i niektórymi innymi komunikatorami przekazującymi obraz. Urządzenie pozwala na przekazywanie do 30 obrazów na sekundę przy rozdzielczości 320 x 240 pikseli i do 15 w 640 x 480. Jeśli więc chcesz się pochwalić znajomym pięknymi widokami za oknem, zostaw im kilka par okularów 3D, a po przyjeździe na miejsce uruchom Skype'a i zadzwoń do nich. Niech zgrzytają zębami z zazdrości.

ŁADOWARKI

Producentów telefonów komórkowych i odtwarzaczy multimedialnych poniosła fantazja: do starej Nokii inna ładowarka, do nowej - inna. Do zestawu słuchawkowego gniazdo mini USB z przejściówką, do smartfonu - bez przejściówki. Do odtwarzacza MP3 duża okrągła końcówka z bolcem w środku, do grajka MP3 - mała. Skaranie boskie!

Kensington Ultra Portable Battery Pack Cena 116 zł

Obok komórki i kąpielówek - gadżety w sam raz na urlop

Kensington Ultra Portable Battery Pack

Nie każdy przenośny odtwarzacz muzyczny czy telefon potrafią pracować kilkadziesiąt godzin na wbudowanym akumulatorze. Kensington Ultra Portable Battery Pack jest niewielki, a pozwala na znaczne przedłużenie pracy przenośnych urządzeń. Warunkiem jest jednak to, że umożliwiają ładowanie akumulatora bezpośrednio z gniazda USB. Do urządzenia dodawany jest też zasilacz sieciowy pozwalający na ładowanie akumulatora ze zwykłego gniazda elektrycznego. Co istotne, można go również wykorzystać do ładowania przenośnych urządzeń USB.

Po połączeniu przenośnego akumulatora Kensington Ultra Portable Battery Pack z kablami do telefonów USB Power Tips, pozwalającymi ładować prawie każdy telefon z gniazda USB, otrzymamy prosty i funkcjonalny zapasowy akumulator do telefonu.

Philips Power2Charge Cena 139 zł

Obok komórki i kąpielówek - gadżety w sam raz na urlop

Philips Power2Charge

Philips Power2Charge to uniwersalna ładowarka absolutnie do wszystkiego. Kiedy masz dostęp do gniazdka, podpinasz się i czekasz na naładowanie wewnętrznych akumulatorów litowo-polimerowych o pojemności 1000 mAh. Później wyciągasz Power2Charge i... ruszasz w podróż. Gdy zobaczysz, że brakuje ci mocy, wyciągasz jedną z dostarczonych końcówek (w zestawie znajdują się przejściówki pasujące do popularnych urządzeń na rynku), podpinasz odtwarzacz MP3/MP4 lub telefon komórkowy i pozwalasz mu wrócić do życia.

Ładowarka Philips Power2Charge wyposażona została w przetwornicę, dzięki czemu może być stosowana praktycznie na całym świecie (Europa, Azja, Stany Zjednoczone). Znajdujący się na obudowie wyświetlacz na bieżąco będzie cię informował o stanie akumulatorów.

Producent deklaruje, że po 2 godzinach ładowania urządzenie potrafi dostarczać prąd przez 15 godzin. Jednak bardziej realny czas to 5-12 godzin, w zależności od rodzaju sprzętu.

Cooler Master NotePal B2 Cena: 140 zł

Obok komórki i kąpielówek - gadżety w sam raz na urlop

Cooler Master NotePal B2

Prosta aluminiowa podkładka chłodząca pod laptop wyposażona jest w dwa wentylatory. Zasilanie pobiera bezpośrednio z gniazda USB w laptopie, nie można, niestety, sterować prędkością wentylatorów, gdyż do dyspozycji jest tylko ich włącznik.

Ma profil pozwalający na ustawienie notebooka tak, że jego matryca znajduje się na poziomie wzroku użytkownika. Dzięki temu praca jest wygodniejsza. Nie możemy regulować stopnia podniesienia laptopa, a podkładka nadaje się tylko do pracy na blacie biurka. Jej główna zaleta to cicha praca wentylatorów, które są praktycznie niesłyszalne.

max Aeolus Cena: 145 zł

Obok komórki i kąpielówek - gadżety w sam raz na urlop

max Aeolus

Ciekawa podkładka chłodząca do laptopów z matrycą do 17 cali. Wykonana jest z aluminium, a za schładzanie laptopa odpowiada duży, 22-centymetrowy wentylator, wyposażono w niebieskie diody podświetlające laptop od spodu.

Możemy regulować jego prędkość obrotową w dwóch zakresach oraz wyłączać oświetlenie. Nawet na maksymalnych obrotach pracuje bardzo cicho, a dzięki dużym rozmiarom zapewnia skuteczne schładzanie całej dolnej części laptopa. To idealna podkładka do dużych laptopów typu DTR, zasilana z jednego gniazda USB.

Logitech Comfort Lapdesk Cena 129 zł

Obok komórki i kąpielówek - gadżety w sam raz na urlop

Logitech Comfort Lapdesk

Czasami najprostsze rzeczy okazują się najbardziej przydatne. Tak właśnie jest z podkładką Comfort Lapdesk, która nie schładza laptopa, nie poszerza jego funkcjonalności, a ma za zadanie jedynie zapewnić komfort używania przenośnego komputera trzymanego na kolanach.

Składa się plastikowej platformy, na którą kładziemy laptop, oraz miękkiej, specjalnie wyprofilowanej poduszki, którą opiera się na nogach. Całość tworzy bardzo wygodną i stylową podkładkę, która okazuje się pomocna, gdy chcemy pracować na laptopie, leżąc na kanapie czy pracując w fotelu. Co istotne, jej specjalny kształt chroni przed kontaktem z gorącym spodem laptopa.

A jaki gadżet Ty zabierzesz ze sobą na urlop?

Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New replica rolex watches are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.