Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Obiecywali legalne pobieranie i... zostali pozwani

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) złożyła pozew przeciwko serwisowi MP3DownloadCity.com, który za odpowiednią opłatą udostępnia internautom instrukcje, umożliwiające pobieranie filmów i muzyki z sieci P2P.

Przedstawiciele FTC zarzucają właścicielom MP3DownloadCity.com, że ich serwis prowadzi działalność oszukańczą - m.in. dlatego, iż obiecuje klientom, że jeśli zapłacą za jego usługi, to na pewno nie zostaną pozwani przez organizacje walczące z piractwem w P2P (np. RIAA czy MPAA).

Zasada działania serwisu jest prosta - internauci, którzy zdecydowali się na zapłacenie 25 USD, uzyskują dostęp do szczegółowych instrukcji tłumaczących, jak pobrać pliki filmowe i muzyczne z popularnych sieci P2P (m.in. Kazaa). Co więcej, do niedawna na stronie dostępna była informacja, że skorzystanie z usług serwisu sprawia, że użytkownicy mogą bez obawiania się pozwów pobierać chronione prawem autorskim pliki (serwis sugerował, że zapłacenie abonamentu niejako legalizuje ich działania).

Federalna Komisja Handlu zmusiła już serwis do usunięcia tego oświadczenia - teraz FTC zamierza uzyskać od sądu nakaz zamknięcia serwisu. Rozważane jest również domaganie się od właściciela serwisu zwrócenia wszystkim klientom MP3DownloadCity.com wpłaconych przez nich pieniędzy.