OPEN FM wyzywa stacje radiowe na pojedynek

Wydawca OPEN FM rzuca publiczne wyzwanie i zaprasza wszystkie konkurencyjne internetowe stacje radiowe do upublicznienia swojej słuchalności oraz podania metodologii badania.

O tym, że brak w polskiej sieci standardu badania, na podstawie którego można by określić, które radio internetowe jest największe wiadomo nie od dziś.

Duże nadzieje pokładano w badaniu gemiusTraffic, ale niestety nie można na jego podstawie porównać, która rozgłośnia internetowa ma największą liczbę słuchaczy.

Dlatego sprawy w swoje ręce postanowiło wziąć Open.fm, które uważa się za największe radio internetowe. Firma wyszła do innych rozgłośni z propozycją upublicznienia ich danych dotyczących słuchalności. Powstała w tym celu specjalna strona www: www.open.fm/wyzwanie

- "W pełni odpowiedzialnie określamy się jako najpopularniejsza obecnie w polskim Internecie platforma radiowa - mówi Grzegorz Chyliński z GG Network, Product Manager OPEN FM. - Mówiąc to opieramy się na niezależnym badaniu gemiusStream, które bada faktyczny strumień, a nie odsłony strony internetowej www radia. Badanie to uwzględnia specyfikę radia w sieci. Tak wysokie dane słuchalności OPEN FM potwierdzają również nasze wewnętrzne statystyki, jesteśmy bowiem w stanie bardzo dokładnie określić, ilu użytkowników słucha naszej platformy. Tak wysoki wynik - 3 mln - to niewątpliwy sukces i efekt konsekwentnego rozwijania polskiego rynku internetowych stacji radiowych.

OPEN FM wyzywa stacje radiowe na pojedynek