O2.pl zwiększy pojemność darmowych kont pocztowych

Jak poinformowali nas przedstawiciele portalu o2.pl, już wkrótce użytkownicy będą mogli korzystać z większych, bezpłatnych skrzynek poczty elektronicznej, dostępnych w serwisie. Zwiększy się zarówno pojemność kont jak i wielkość przesyłanych załączników.

W tej chwili największą skrzynką pocztową oferowaną za darmo przez polskie portale jest konto w Gazecie.pl (21 MB przestrzeni). Jednak już wkrótce O2.pl może wyprzedzić konkurencję. Pewne jest, że portal pójdzie śladami wielkich zachodnich graczy, którzy prześcigają się w tej chwili w ofertach powiększonych kont pocztowych. Nie wiadomo jednak, jak duże będą konta na O2.pl – czy portal zaoferuje skrzynki takie jak Google a więc o pojemności 1 GB czy też o zbliżonych parametrach do Hotmaila (250 MB)?

"Planujemy powiększenie kont, nie chcę zdradzać dokładnego terminu wdrożenia tego przedsięwzięcia" - powiedział Michał Brański, członek zarządu o2.pl - "Na pewno wzrośnie również wielkość przesyłanych załączników, bowiem jest to kluczowy parametr poczty."

Zdaniem przedstawicieli O2.pl, zmieniają się preferencje użytkowników, którzy potrzebują coraz większych kont. Portal zamierza spełnić ich oczekiwania.

Dodajmy, że inne polskie portale nie planują na razie powiększenia pojemności oferowanych skrzynek.