O2.pl zwiększa zyski

Spółka o2.pl – właściciel portalu i komunikatora Tlen - zamknęła ubiegły rok zyskiem netto w wysokości 570 tys. zł. Jak wskazują przedstawiciele firmy, wynik 2003 roku jest dwa razy lepszy od finansów za rok 2002.

O2.pl poinformowało, że przychody firmy w minionym roku wyniosły 1,8 mln zł. Dla spółki oznacza to 117% wzrost w porównaniu z wynikami za rok 2002. Dodajmy, że w 2000 roku przychody o2.pl wyniosły 91 tys. zł.

O2.pl wskazuje, powołując się na badania Gemiusa, że w styczniu portal posiadał 2,9 mln unikalnych użytkowników, a liczba darmowych kont pocztowych wyniosła 1,9 mln. Z komunikatora Tlen korzysta co miesiąc ponad 650 tys. osób. Jak wskazuje Michał Brański, szef o2.pl, portal nie zamierza wprowadzić opłat za korzystanie z poczty elektronicznej. ”Obecnie priorytetem jest dla nas budowanie zasięgu” - dodaje.

„ Portal o2.pl utrzymuje się samodzielnie, dzięki przychodom z reklamy” - czytamy w komentarzu do ogłoszonych wyników finansowych – „Pomimo wielu składanych propozycji inwestorskich pozostaje niezależny finansowo.”