O2.pl szuka nisz

i próbuje swych sił w... rolnictwie oraz ogłoszeniach. Wystartował właśnie Posrednio.pl - serwis ogłoszeniowy adresowany do rolników, przedsiębiorstw i inwestorów z branży rolnej oraz jej pokrewnych.

Serwis Posrednio.pl oferuje bezpłatne umieszczanie ogłoszeń w kilkunastu wyspecjalizowanych kategoriach z zakresu rolnictwa np.: agroturystyka, biopaliwa, hodowla zwierząt, maszyny i sprzęt czy nieruchomości.

Są projekty, które robi się dla pieniędzy, ale bez szczególnej satysfakcji. Z posrednio.pl jest inaczej - to implementacja pomysłu, który nosiłem w głowie od ponad 2 lat, niestety spychając go na dalszy plan. Na pierwszy rzut oka jest on mało medialny, dla rolników, nie stanie się także tematem rozmów przy piwie. Jednak jego start daje mi ogromną satysfakcję - mówi Michał Brański, członek zarządu o2.pl.

Twórcy serwisu deklarują, że Posrednio.pl jest kontynuacją rozwijania przez o2.pl portfolio serwisów powiązanych z ekonomią i e-commerce. Dołączył on bowiem do działającej od roku porównywarki cen Radar.pl i platformy handlowej otwarte24.pl, a także dwóch serwisów ogłoszeniowych (najdom.pl i najauto.pl).

Rynek serwisów ogłoszeniowych nie był do tej pory domeną o2.pl. Najważniejszymi graczami na rynku są obecnie: Agora (serwisy ogłoszeniowe: GazetaDom.pl, Komunikaty.pl, Domiporta.pl, KupSprzedaj.pl, Autotrader.pl, Tabor24.pl, oraz kilka serwisów rekrutacyjnych m. in. GazetaPraca.pl, a także bezpłatny serwis ogłoszeń Dwukropek.pl), grupa Allegro (Otomoto.pl, pracaAllegro.pl, Otodom.pl, Allewakacje.pl) oraz wydawnictwo Polskapresse, które jest właścicielem serwisów Gratka.pl i Alegratka.pl. Działa również kilka specjalistycznych serwisów wydawananych przez inne podmioty (np. Pracuj.pl), które posiadają niezwykle silną pozycję na rynku.

Segment serwisów ogłoszeniowych jest fragmentaryczną i nieprzejrzystą mozaiką - może skorzystać na pojawieniu się centralnej platformy, która ułatwi działalność biznesową, przez przyspieszenie wymiany informacji - podsumowuje plany związane z Posrednio.pl Michał Brański.