O2.pl: powiększyło konta pocztowe do 250 MB!

Portal o2.pl nie pozostał w tyle za Interią, która powiększyła dziś pojemność kont do 100 MB. Warszawska spółka zaoferowała swoim użytkownikom konta 2,5 razy większe od Interii! Od dziś można skorzystać z 250 MB skrzynki na o2.pl.

Można już powiedzieć, że również w Polsce rozpoczęła się wojna e-mailowa. Na poranną informację Interii, która pięciokrotnie powiększyła pojemność swoich dotychczasowych, darmowych skrzynek (do 100 MB), o2.pl zareagowało błyskawicznie. Po kilku godzinach uruchomiło atrakcyjniejszą ofertę. Konta użytkowników o2.pl zostały powiększone 12,5 razy do 250 MB. Jak na razie, jest to największa darmowa skrzynka oferowana przez polski portal.

Korzystnej zmianie uległy również parametry przesyłanego załącznika. Wielkość pojedynczej przesyłki została zwiększona z 4 MB do 20 MB.

"Nowa oferta portalu o2.pl, zgodnie z założeniami zarządu o2.pl Sp. z o.o., ma dodatkowo umocnić pozycję o2.pl jako lidera darmowych usług komunikacyjnych w Polsce" - czytamy w oficjalnym komunikacie - "Poczta elektroniczna obok komunikatora Tlen.pl jest najważniejszą usługą oferowaną przez o2.pl. Od dziś o2.pl oferuje 25-krotnie większe darmowe konto e-mail niż największy polski portal internetowy Onet.pl oraz 2,5-krotnie większe od oferowanego od dziś 100 MB konta w Interia.pl."

Do listów wysyłanych z bezpłatnego konta w o2.pl nie będą doklejane reklamy. Użytkownicy mogą skorzystać z darmowych filtrów antyspamowych, systemu antywirusowego oraz szyfrowania wiadomości SSL. Posiadacze skrzynek mają dostęp również do edytora HTML.

Obecnie o2.pl posiada 2,3 mln aktywnych kont email.

W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się powiększenia kont pocztowych również w Wirtualnej Polsce. "Wirtualna Polska już od jakiegoś czasu pracuje nad zmianą oferty systemu kont pocztowych, w tym także nad zwiększeniem pojemności skrzynek" - powiedziała nam Agnieszka Szwaj, rzecznik prasowy portalu - "Żadnych szczegółów nie mogę jednakże jeszcze ujawnić."