Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

O2.pl cementuje pozycję

Portal o2.pl uruchomił kolejny serwis treściowy - Egoiści.pl, który ma być konkurencją dla działającego od kilku miesięcy Pudelka. Do końca października firma chce otworzyć serwis społeczno-polityczny. Wszystkie treści będą produkowane przez własne redakcje.

Serwis Egoisci.pl działa w sieci od kilkunastu dni. Publikuje wiadomości z życia gwiazd estrady i komentarze. Egoiści mają być konkurencją Pudelka, z treściami czerpanymi z innych źródeł, podanymi trochę innym tonem - wskazuje Michał Brański, członek zarządu o2.pl, który liczy na duże powodzenie przedsięwzięcia.

Jego zdaniem zarówno Egoiści jak i Pudelek, dla których na rynku prasy widzi odpowiednik m.in. w magazynie People, nasycą rynek.

Otwieranie kolejnych serwisów tematycznych jest, jak wskazuje Brański, powielaniem strategii dużych wydawnictw prasowych (Bauer, G+J, Edipresse). Chcemy tak jak oni cementować swoją pozycję w danym segmencie poprzez mnożenie bytów - wskazuje.

O2.pl planuje do końca I kwartału przyszłego roku działać w każdym segmencie rynku internetowego (w dziedzinie produkcji treści i innych), również w tych, które dotychczas nie były kojarzone z firmą. To nasza "strategia wysp" - wyjaśnia Brański - Przeciwstawiłbym ją strategii wielkich agregatorów, jakimi są 3 czołowe, polskie portale.

Wszystkie treści o2.pl chce produkować samodzielnie. Rozstajemy się z zewnętrznymi dostawcami i koncentrujemy się na samodzielnych redakcjach - podaje szef o2.pl

W najbliższych planach o2.pl ma uruchomienie serwisu społeczno-politycznego. W średniej perspektywie będzie to konkurencja dla takich podmiotów jak Polityka, Wprost czy działy polityczne Gazety Wyborczej i Dziennika - wyjaśnia Brański.