Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

O losie systemu Windows będzie decydował jego wróg

Sąd wyznaczył na eksperta w postępowaniu antymonopolowym przeciwko Microsoftowi profesora Lee Hollara z Uniwersytetu Utah, który już wcześniej występował w sprawach przeciw producentowi systemu Windows.

Sędzia Colleen Kollar-Kottely prowadząca sprawę zdecydowała, że w celu sprawdzenia zapewnień Microsoftu o niemożności rozłączenia systemu Windows z przeglądarka IE potrzebna jest ekspertyza niezależnego fachowca. Wybór padł na osobę profesora Lee Hollara, który wcześniej występował już jako ekspert w sprawach antymonopolowych przeciw Microsoftowi m.in. Caldery i zyskał sobie w firmie z Redmond opinię zawodowego eksperta anty-Microsoft-owego. Zdaniem Microsoftu, Hollar m.in. złamał umowę o poufności podczas badania kodu oprogramowania Windows w trakcie tych wcześniejszych spraw.

O ujawnienie kodu źródłowego Windows wnosili prokuratorzy reprezentujący 9 stanów, które w postepowaniu antymonopolowym nie podpisały ugody z firmą z Redmond. Prokuratorzy chcą, by Microsoft sprzedawał „gołą” wersję Windows bez dodatkowego oprogramowania jak IE czy odtwarzacz multimedialny.