O Naszej-Klasie nie zapominamy nawet na wakacjach

Poczta e-mail, portale informacyjne i nasza-klasa.pl to usługi internetowe, o których trudno jest zapomnieć podczas wakacyjnego wyjazdu - wynika z sondażu Omnibus-Online przeprowadzonym w sierpniu 2009 przez IMAS International.

"Zastanawialiśmy się nad rankingiem usług niezbędnych polskiemu internaucie podczas rozłąki z siecią" - tłumaczy Marcin Piwowarczyk, szef działu badań internetowych IMAS -"jeszcze kilka lat temu w badaniach absolutnym królem była komunikacja mailowa, potem IRC i czaty. E-mail trzyma się mocno, natomiast komunikacja sięgnęła po nowsze narzędzia, jak społecznościówki czy zaawansowane komunikatory".

Z danych wynika, że aż połowie badanych w czasie wakacji brakuje sprawdzania poczty e-mail, 25% stale potrzebuje najświeższych informacji z kraju i ze świata, a 24% chciałoby mieć dostęp do portalu nasza-klasa.pl. "Wysoka pozycja w badaniu i określenie portalu jako niezbędnego, jest dla nas niesamowicie miłe i na pewno zmobilizuje do dalszego ulepszania NK" - dodaje Jan Samołyk, specjalista ds. PR portalu nasza-klasa.pl.

O Naszej-Klasie nie zapominamy nawet na wakacjach

Ważne okazały się usługi internetowe związane ze sposobem komunikacji. Oprócz poczty e-mail i portalu nasza-klasa.pl, co piąty internauta wskazał rozmowy przez komunikator Gadu-Gadu (20%) oraz co dwunasty - dyskusje na forach internetowych (8%). Przydatna podczas wyjazdów jest również możliwość korzystania z bankowości online oraz robienia zakupów głównie dzięki serwisowi aukcyjnemu Allegro.pl. Okazuje się przy okazji, ze internautom brakuje bardziej grania w gry online niż zaglądania do popularnych serwisów plotkarskich.

Jedyne 4% polskich internautów uznało, że nie istnieje taka usługa dostępna przez internet, bez której nie mogliby się obejść podczas wakacji. "Być może już wkrótce głównym kryterium podczas wyboru miejsca odpoczynku będzie dostęp do Internetu w hotelu lub zasięg szerokopasmowego Internetu mobilnego" - kończy Marcin Piwowarczyk.