Numer Netii bez rejestracji

Netia uruchomiła nowy numer dostępowy, na razie tylko dla swoich abonentów. Wniosek o arbitraż w sprawie rozliczeń połączeń dostępowych między Netią a TP SA jest już jednak złożony w URT.

Połączenie z numerem 020 9267 nie wymaga rejestrowania się użytkownika w systemie. Nie ma więc potrzeby podpisywania umowy, rejestracji konta ani pamiętania haseł dostępu. Numer jest jednakowy dla wszystkich stref numeracyjnych w Polsce, gdzie dostępne są usługi Netii. Podczas nawiązywania połączenia należy podać te same dla wszystkich użytkowników parametry. Hasło i nazwa brzmią identycznie: netia lub ppp.

Netia utrzymuje wysokość opłat za połączenia z Internetem. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–18.00 opłata wynosi 23 gr plus VAT za każde rozpoczęte trzy minuty połączenia, zaś w godzinach 18.00–8.00 oraz w soboty, niedziele i święta przez całą dobę połączenie kosztuje 23 gr plus VAT za każde rozpoczęte 6 minut. Za korzystanie z usług dostępu do Internetu Netia nie pobiera abonamentu miesięcznego ani żadnych dodatkowych opłat.

Według informacji przekazanych przez Netię, usługa została pierwotnie przygotowana w taki sposób, aby mogli korzystać z niej również abonenci innych operatorów telekomunikacyjnych. Przedłużające się negocjacje z TP SA spowodowały jednak, że Netia ogranicza ofertę na razie wyłącznie do własnych abonentów. W tej sprawie Netia złożyła już do Urzędu Regulacji Telekomunikacji wniosek o arbitraż.