Nowy zarząd Elektrimu ma czas do wtorku

Jacek Krawiec został odwołany z funkcji prezesa zarządu warszawskiego holdingu. Na jego miejsce rada nadzorcza spółki powołała Macieja Radziwiłła. 23 kwietnia odbędzie się głosowanie wierzycieli nad propozycjami układowymi Elektrimu, które może przesądzić o upadku spółki.

Rada nadzorcza Elektrimu zmianiła kierownictwo Elektrimu – Jacka Krawca na stanowisku prezesa zastąpił Maciej Radziwiłł, ponadto funkcję wiceprezesa objął Robert Butzke. Według komunikatu spółki zmiana związana jest z koniecznością osiągnięcia porozumienia z obligatariuszami i przeprowadzenia restrukturyzacji Elektrimu.

Nowy zarząd ma czas do 23 kwietnia br. na uzgodnienie porozumienia z wierzycielami spółki w sprawie układu. Tego dnia odbędzie się głosowanie wierzycieli nad propozycjami – w przypadku negatywnego wyniku Elektrimowi grozi upadłość.

Jak dotąd wierzyciele, w głównej mierze obligatariusze spółki torpedowali propozycje zarządu Elektrimu zakładające częściowe umorzenie długu. W sumie zadłużenie Elektrimu sięga 2,3 mld zł. Według informacji prasowych, ostatnia propozycja byłego zarządu polegała na zrolowaniu niespłaconych obligacji i wypłaceniu gotówką 80 mln EUR. Zmiana zarządu, przeprowadzona przez radę jednogłośnie, wiąże się prawdopodobnie z odrzuceniem tej propozycji przez wierzycieli.