Nowy zarząd Bankier.pl S.A

Tomasz Jażdżyński z dniem 30 kwietnia rezygnuje z funkcji prezesa zarządu Bankier.pl S.A. Nowym prezesem spółki zostanie Joanna Kuzdak, dotychczasowy członek zarządu. Spółka podała również prognozy finansowe na 2008 r., zysk netto ma być wyższy o 35%, a EBITDA o 63% niż w 2007 r. Bankier.pl S.A. rozpoczyna też proces poszukiwania inwestora strategicznego.

Tomasz Jażdżyński objął stanowisko prezesa zarządu spółki 2,5 roku temu. -W 2005 r. założyliśmy, że wzmocnimy spółkę, wejdziemy na giełdę i zostaniemy liderem rynku. Wszystkie te zadania zostały wykonane - mówił na konferencji Jażdzyński. -Zmiany w zarządzie Bankier.pl kończą pewien etap rozwoju spółki - dodał Tomasz Jażdżyński. Informacje o dalszych planach zawodowych Jażdżyńskiego mają się pojawić po świętach.

Nowy zarząd Bankier.pl S.A

Joanna Kuzdak, od 1 maja br. prezes zarządu Bankier.pl S.A.

Nowym prezesem Bankier.pl S.A. zostanie Joanna Kuzdak, związana z Bankierem od 2005 r., gdzie pełni funkcję członka zarządu i zajmuje się sprzedażą. Do zarządu dołączą także trzy nowe osoby: Roman Bryś - związany z firmą od 2001 r., kieruje zespołem IT, Gracjana Dykier - w Bankierze od 2000 r., odpowiada za dział finansowo-administracyjny oraz Magdalena Dulińska - w firmie od 2006 r., zajmuje się obsługą prawną.

Zgodnie z prognozą wyników na 2008 r. skonsolidowane przychody Bankier.pl S.A. wyniosą w tym okresie 21 mln zł, czyli o 36% więcej niż w 2007 roku. Spółka planuje w tym czasie wypracować zysk operacyjny na poziomie 3,7 mln zł oraz zysk netto na poziomie 3,4 mln złotych, to odpowiednio o 61% oraz o 35% więcej niż w 2007 roku. Rentowność operacyjna spółki szacowana jest na 17,6%.

Nowy zarząd Bankier.pl S.A

Wyniki roczne Bankier.pl S.A. Źródło: prezentacja spółki

Na spotkaniu z dziennikarzami mówiono też o planach spółki na 2008 r. Firma zamierza przejąć kolejne spółki internetowe. Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z dwiema firmami internetowymi działającymi w obszarze biznes/finanse/prawo. Przedstawione prognozy finansowe uwzględniają przejęcie jednej z tych spółek. Prowadzone są też pierwsze rozmowy z inwestorami strategicznymi, zainteresowanymi przejęciem Bankier.pl S.A., wyceny przekraczają aktualną wartość giełdową spółki.