Nowy system ocen eBay.pl

Polski eBay wprowadza nowy system opinii, umożliwiający wystawienie szczegółowej oceny sprzedającemu.

-System szczegółowego oceniania sprzedawców dostarcza dodatkowych informacji - kupujący nadal będzie wystawiał "pozytywy", "neutrale", bądź "negatywy", ale będzie mógł uzupełnić je o ocenę szczegółową dotyczącą zgodności przedmiotu z opisem, szybkości wysyłki, wysokości opłat za wysyłkę, komunikacji. To właśnie w tych kwestiach kupujący zgłaszali najwięcej uwag pod adresem sprzedawców. Możliwość szczegółowego oceniania sprzedawców to przełomowe rozwiązanie, które zwiększy zaufanie miedzy użytkownikami eBay.pl - mówi Alina Prawdzik, dyrektor generalna eBay Polska.

Nowy system ocen eBay.pl

Karta sprzedawcy

System ocen szczegółowych dla sprzedających oparty jest na skali od jednej do pięciu gwiazdek. Najwyższa ocena to pięć gwiazdek, a najniższa to jedna gwiazdka. Nowy system ocen jest anonimowy, tzn. pokazywana jest średnia ocen na każdej skali.

Szczegółowa ocena sprzedającego pojawia się, gdy oceni go co najmniej dziesięciu kupujących.

Jak zapewnia polski eBay nowy system pomoże wyróżnić się najlepszym sprzedawcom na tle innych a kupującym ułatwi podjęcie decyzji o zakupie.

Nowy system ocen eBay.pl

Wystawianie oceny sprzedającemu

Poza Polską system został wprowadzony równocześnie w Australii, Belgii, Francji, Indiach, Irlandii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.