Nowy sposób na spam

Amerykańska firma Pathway Communications opracowała nową metodę walki z tzw. spamem. Oprócz oferowania oprogramowania filtrującego, firma zaleca internautom korzystanie z pomocy jej pracowników, których zadaniem jest dokładne analizowanie każdej formy spamu.

Szef Pathway Communications twierdzi, że nowa, "łączona" metoda pozwala na skuteczne oczyszczenie skrzynki pocztowej ze spamu, bez ryzyka utraty ważnych wiadomości. Niechciane informacje zostają zatrzymane przez oprogramowanie filtrujące NetPulse, które firma stworzyła na bazie Spam Assassin – programu tworzonego na zasadach open source. Przechwycony przez program spam zostaje następnie przesłany do pracowników w Indiach. Tam każda wiadomość jest przeglądana, by sprawdzić, czy wśród niechcianej poczty nie znalazł się przypadkowo list nie będący spamem. Jeżeli takowy się znajdzie, zostanie z powrotem przesłany do adresata.

Za korzystanie z pomocy hinduskich "tropicieli" Pathway Communications pobierać będzie opłatę 1 USD miesięcznie za sprawdzanie jednej skrzynki pocztowej.

"Po odpowiednim treningu nasi pracownicy będą z łatwością wyszukiwać te wiadomości, które spamem nie są" – tłumaczy Ashok Kalle, szef Pathway Communications – "Nie chcemy oferować kolejnego filtra do wychwytywania spamu - chcemy zagwarantować użytkownikom unikatową funkcję wyławiania przypadkowo usuniętych przez filtr właściwych wiadomości."

Oprogramowanie Pathway Communications będzie dostępne od 15 sierpnia br.