Nowy słownik angielski online

Powstał nowy internetowy słownik polsko-angielski i angielsko-polski, na bazie produktu Wiedzy Powszechnej. Oferuje około 220 tys. haseł.

Główną zaletą słownika Getionary.pl jest jego ascetyczny wygląd i prosta obsługa. Obok tłumaczenia pojawiają się również przykłady zastosowania danego słowa. Wadą jest brak możliwości odnalezienia tłumaczeń dla większości haseł składających się z więcej niż jednego słowa, nawet bardzo popularnych np. phrasal verbs.

Do słownika można mieć stały dostęp w wyszukiwarce Internet Explorer również bez potrzeby wchodzenia na stronę internetową. Wystarczy zainstalować na swoim komputerze pasek narzędzi Getionary. Klienci instytucjonalni i korporacyjni mają możliwość skontaktowania się z pomysłodawca produktu drogą e-mailową, czyli biurem tłumaczeń GET IT Sp. z o.o, by zlecić przez internet tłumaczenie całych dokumentów.

Przypomnijmy, że w internecie funkcjonuje już kilka darmowych słowników tego typu. Te popularne, jak translate.pl, dict.pl, angielski.edu.pl oraz związany z brytyjskim wydawnictwem dictionary.cambridge.org cieszą się kilkudziesięciotysięczną a nieliczne nawet kilkusettysięczną liczbą użytkowników (real users). Słowniki dostępne są rówież na największych polskich portalach.