Nowy serwis społecznościowy - Google odpali Circles?

Google nie zmierza dalej biernie patrzeć na to co się dzieje na rynku portali społecznościowych i chce uruchomić własny serwis o nazwie Circles. Choć na razie od przedstawicieli firmy spływają sprzeczne informacje na ten temat, to jednak wydaje się, że coś jest na rzeczy i lada dzień możemy być świadkami dużego startupu.

Autorem sensacyjnych wiadomości o nowym serwisie Google jest Marshall Kirkpatrick, dziennikarz portalu ReadWriteWeb. Póki co są to jedynie spekulacje, ale mimo tego, wiadomo już całkiem sporo.

Główną ideą Circles jest to, że w codziennym życiu obracamy się wśród różnych grup znajomych, niekoniecznie ze sobą powiązanych, natomiast serwisy typu Twitter i Facebook wrzucają wszystkich użytkowników do jednego worka. Portal Google ma wprowadzić podział taki, jaki ustawi sobie użytkownik, co ma mu pozwolić na dzielenie się konkretnymi treściami (statusami, filmami, zdjęciami) tylko z tymi, z którymi chcą się dzielić. Pomysł jest na pewno bardzo dobry i może pomóc uniknąć wielu niezręcznych sytuacji.

Nad Circles podobno pracuje Chris Messina, współtwórca wielu fenomenów internetowych takich jak BarCamp czy Hashtags. Razem z nim pracami miałaby kierować Jonathan Sposato, CEO serwisu Piknik, który Google przejął w zeszłym roku. Obaj panowie nie chcieli skomentować sprawy, a sam Google twierdzi, że nie pracują nad tego typu portalem. Oczywiście nie znaczy to, że tak właśnie jest. Jak pisze Kirkpatrick, już nieraz, ktoś mu mówił, że jego artykuł nie ma odzwierciedlenia w faktach, tylko po to, aby niedługo później zrobić wszystko zgodnie z jego przewidywaniami.