Nowy serwis ogłoszeniowy TVP

IleTuTego.pl to nowy serwis ogłoszeniowy Telewizji Polskiej, który wykorzystuje także możliwości Telegazety.

IleTutego.pl to bardzo prosty, ogólno-tematyczny serwis ogłoszeniowy.

Dodawanie ogłoszeń na IleTuTego.pl jest płatne. Zamieszczenie ogłoszenia poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej to koszt 2 zł netto (2,44 zł brutto). Za możliwość umieszczenia płaci się SMS’em - 1 SMS to 7 dni emisji ogłoszenia.

Ponadto, do każdego ogłoszenia użytkownik może dodać do 10 zdjęć (do 600 kB każde).

Źródłem dochodu serwisu mają być jednak nie tylko indywidualni ogłoszeniodawcy, ale także agencje nieruchomości oraz inne portale ogłoszeń. Serwis ma być rentowny już w styczniu 2010 r.

Sporym atutem IleTuTego.pl jest to, że opublikowane przez formularz na stronie internetowej ogłoszenie znajdzie się automatycznie również w Telegazecie jednego z 15 Ośrodków Terenowych TVP S.A.

Nowy serwis ogłoszeniowy TVP

Połączenie IleTuTego z Telegazetą, to nie jedyna korzyść, jaką serwis czerpie z faktu, że stoi za nim TVP. Potężnym wsparciem jest też promocja. Na kanałach stacji telewizyjnej emitowane są reklamowe spoty wideo. Logo serwisu zaś pojawia się także pod emitowanymi przez stację programami telewizyjnymi oraz na tzw. bombie, czyli planszy kończącej, lub zaczynającej blok reklamowy.

Inspiracją dla twórców IleTuTego.pl były takie zagraniczne serwisy, jak Marktplaats.nl z Holandii, Craigslist.org z USA, Segundamano.es z Hiszpanii lub Blocket.se ze Szwecji.

- Faktycznie w Polsce nie ma dużego wiodącego serwisu ogłoszeniowego o charakterze ogólnym, który umożliwiałby proste zawarcie transakcji kupna sprzedaży. Jest Allegro, które jest niewątpliwie liderem na rynku transakcji ale Allegro to aukcje a nie ogłoszenia - czytamy na blogu IleTuTego.pl.

Wydaje się, że jednak konkurent jest. Pierwszy na myśl przchodzi Gumtree.pl, a zaraz za nim OLX.pl. Pierwszy z nich we wrześniu (za Megapanel PBI/Gemius) przyciągnął 1,2 mln użytkowników, a drugi nawet 1,5 mln. Nie ma w Megapanelu jeszcze danych dla IleTuTego.pl.

Spoty reklamowe: