Nowy serwis od Piotra Multana

Spółka Destineo, której prezesem jest Piotr Multan (były prezes Travelplanet.pl) uruchomiła nowy projekt. Tym razem jest to serwis rezerwacji biletów lotniczych - smartfly.pl. Multan zapowiada już kolejne serwisy dla branży turystycznej i należy przyznać, że będą one mogły liczyć na poważne wsparcie finansowe - głównymi udziałowcami Destineo są fundusze Phenomind Ventures i LM Inwestycje.

Zdaniem Multana serwis smartfly.pl umożliwi osobom planującym przeloty tanimi liniami lotniczymi wybór różnych przewoźników na jednej trasie, czego do tej pory nie oferowały istniejące serwisy. W ofercie smartfly.pl znajduje się baza około 14 000 połączeń, obsługiwanych przez ponad 50 tanich linii lotniczych.

Właścicielem Smartfly.pl jest zarządzana we Wrocławiu spółka nowych technologii Destineo (dawniej Grupa BlizejSlonca.pl), której prezesem jest Piotr Multan, założyciel jednego z pierwszych w Polsce internetowych serwisów turystycznych - Travelplanet.pl. Spółka Destineo działa od 2007 roku i jest firmą specjalizującą się w dziedzinie turystycznego e-commerce. Pierwszym przedsięwzięciem spółki był serwis turystyczny blizejslonca.pl, uznany przez tygodnik WPROST w 2007 roku za najlepsze biuro podróży on-line w Polsce.

Nowy serwis od Piotra Multana

Piotr Multan, prezes zarządu Destineo.pl

Jednym z dwóch głównych udziałowców Destineo jest fundzusz Phenomind Ventures, którego inwestorem jest Kulczyk Holding a funkcje prezesa pełni Sebastian Kulczyk (syn Jana). Fundusz objął w spółce 34,5 proc. udziałów a sama inwestycja w Destineo przekroczy 1 mln euro. Jak mówią właściciele funduszu w wywiadzie dla computerworld.pl : "Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wprowadzenie technologii sprzedaży usług turystycznych w pełnym modelu online. Otworzy to możliwości rezerwacji i zakupu biletów, wycieczek, wynajmu samochodów podczas jednej wizyty na serwisie."

Drugim głównym udziałowcem jest fundusz LM Inwestycje założony przez Piotra Multana i Artura Listwana (były prezes Bankier.pl). Fundusz ma już w swoim dorobku inwestycje w porównywarkę Nokaut.pl.

Według szacunków firmy SMG/KRC w tym roku już niemal co drugi spośród 16 milionowej rzeszy polskich internautów dokonywał zakupów w sieci. Dlatego, jak zapowiadają przedstawiciele Destineo, trwają intensywne prace nad kilkoma nowymi serwisami internetowymi. "W najbliższym czasie uruchomiony zostanie kolejny serwis rezerwacji biletów lotniczych, ale tym razem dla wszystkich przewoźników, nie tylko tanich linii -zdradza nam Michał Jacuński, doradca ds. PR Destineo - Destineo pracuje nad unowocześnieniem portali, tak by docelowo, dzięki wykorzystaniu technologii, mogły one funkcjonować w pełni automatycznie, z niewielkim udziałem obsługującego go personelu w ramach call centers."