Nowy serwis dla Polaków na Wyspach od Gazeta.pl

Gazeta.pl uruchomiła Londek.pl, serwis dla Polaków mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii. W zamierzeniu ma być on współtworzony przez polską społeczność w Londynie.

Londek został zbudowany na platformie, przejętego pod koniec ubiegłego roku przez Gazeta.pl, serwisu Wrocek.pl. Ma taką samą grafikę, ale jest wzbogacony o nowe funkcjonalności. Użytkownicy Londek.pl mogą nawiązywać znajomości, tworzyć własne profile i galerie zdjęć, wymieniać się informacjami, dodawać ogłoszenia oraz przeszukiwać oferty pracy.

- Sukces Wrocka.pl, który od stycznia podwoił liczbę użytkowników, skłonił nas do dalszych prac nad rozwojem platformy. Londek.pl jest pierwszym krokiem w kierunku wdrożenia tego modelu na nowych rynkach - mówi Iwona Spórna, product manager serwisów lokalnych.

Nowy serwis dla Polaków na Wyspach od Gazeta.pl

Jak czytamy w komunikacie, Gazeta.pl pragnie nadal rozwijać swoją strategię lokalną. Do tej pory portal posiada 21 serwisów opartych o lokalne wydania Gazety Wyborczej, które od czerwca są przebudowywane, a także dwa społecznościowo-lokalne: Wrocek.pl i najnowszy Londek.pl.

http://www.londek.pl