Nowy rok szkolny w Poszkole.pl

Ruszyła nowa wersja serwisu społecznościowego dla dzieci i młodzieży Poszkole.pl. W serwisie pojawiły się nowe funkcje społecznosciowe, takie jak możliwości lokalizacji użytkowników czy oceny zdjęć.

Poszkole.pl, jeden z najpopularniejszych wśród młodzieży serwisów społecznościowych, wprowadził zmiany w szacie graficznej oraz funkcjonowaniu. "Dwukrotny wzrost użytkowników w ciągu roku był powodem stworzenia od podstaw bardziej wydajnej wersji strony", czytamy w informacji prasowej. I rzeczywiście, według najnowszych wyników Megapanelu PBI/Gemius, w lipcu br. Poszkole.pl odwiedziło 1 385 tys. użytkowników (real users), co oznacza podwojenie się widowni w stosunku do lipca 2007 r., kiedy serwis notował oglądalność na poziomie ponad 700 tys. użytkowników.

Pomimo, że w skali roku zaobserwować można znaczny wzrost zainteresowania serwisem, to w rzeczywistości od kwietnia br., kiedy to Poszkole odnotowało szczytowy moment oglądalności (prawie 1,5 mln osób), Poszkole.pl traci na zasięgu.

Nowy rok szkolny w Poszkole.pl

Nowa odsłona Poszkole.pl

"Większa liczba internautów na stronie oznacza wzrost oczekiwań oraz potrzeb sprzętowych". - mówi Daniel Walendziak, założyciel Poszkole.pl - "Z tego względu postanowiliśmy całkowicie odmienić serwis nie tylko pod kątem wyglądu, lecz także wydajności, sposobu komunikacji z użytkownikami oraz jakości treści" - dodaje. Znane są przypadki, kiedy serwisy społecznościowe nie są w stanie udźwignąć ogromnej popularności i przez miesiące serwis jest praktycznie niedostępny. Chcemy unikać takich sytuacji. Mamy wiedzę i zasoby, aby proporcjonalnie do wzrostu liczby użytkowników poprawiać wydajność serwisu - mówi Daniel Walendziak.

Nowy layout serwisu ma pomóc w łatwiejszym odnalezieniu informacji oraz profili w serwisie. "Zastosowana żywa i radosna kolorystyka nawiązuje bezpośrednio do rozrywkowej tematyki dominującej na Poszkole.pl", czytamy w informacji prasowej. Nacisk położono także na komunikację z użytkownikami - maskotką serwisu został Marian, rysunkowa postać trzynastolatka, od której użytkownicy dostają powiadomienia o wiadomościach, komentarzach czy zaproszeniach.

Poza zmianą wyglądu, dodano funkcje społecznościowe, czyli m.in. możliwość lokalizacji użytkowników (funkcja "Jestem tutaj"). Wprowadzono również możliwość oceny zdjęć w profilach (funkcja "Hot Or Not"), znaną m.in. z serwisu Fotka.pl (jednym z pierwszych serwisów oferujących tę funkcjonalność był amerykański hotornot.com).

Postawiono także na rozbudowę treści. Stworzono kilkuosobową redakcję pracująca nad tekstami związanymi z popkulturą, filmem, modą oraz ciekawostkami ze świata polskiego i zagranicznego show-businessu. Dzięki temu serwis ma mieć unikalne treści niedostępne w innych serwisach.