Nowy prezes zarządu Wirtualnej Polski

31 lipca br. rada nadzorcza Wirtualnej Polski powołała na stanowisko prezesa zarządu Jacka Murawskiego, jednocześnie członka zarządu ds. finansowych w PTK Centertel.

- Poszerzenie składu zarządu WP to istotny krok mający służyć wzmocnieniu pozycji WP. Wirtualna Polska wraz z Telekomunikacją Polską oraz PTK Centertel stanowią najistotniejsze elementy Grupy TP, łącząc silną pozycję w telefonii stacjonarnej, dostępie do Internetu, telefonii komórkowej oraz działalności portalowej - mówi Jacek Murawski.

Według majowych wyników badania Megapanel Gemius/PBI Wirtualna Polska jest trzecią najpopularniejszą witryną w Polsce z zasięgiem 68,18% i 8 mln 528 tys. użytkowników.

Jakie będą kierunki rozwoju portalu WP?
Jacek Murawski - absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Podczas swojej kariery piastował szereg kluczowych pozycji finansowych w firmach międzynarodowych. Był dyrektorem finansowym w firmie Bantex, członkiem zarządu w Polskich Książkach Telefonicznych oraz głównym księgowym w Polkomtel S.A. W latach 1998-2001 pracował na stanowisku dyrektora finansowego w firmie Tchibo. Od 2001 roku pełni funkcję członka zarządu ds. finansowych w PTK Centertel oraz zastępcy dyrektora generalnego, odpowiadając za finanse oraz strategię.

Na pytania dotyczące powołania nowego prezesa odpowiada Natalia Hatalska, kierownik zespołu komunikacji spółki Wirtualna Polska.

Jakie zmiany spowoduje pojawienie się nowego prezesa?

Powołanie prezesa zarządu wpłynie pozytywnie na sprawność funkcjonowania spółki i z pewnością przyczyni się do jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju portalu, który - zgodnie z założeniami przyjętymi w strategii - ma być najbardziej wiarygodnym i najnowocześniejszym portalem w Polsce. Wirtualna Polska będzie więc nie tylko uruchamiać coraz więcej nowych i atrakcyjnych produktów, ale także jeszcze ściślej współpracować głównie z Telekomunikacją Polską oraz Orange, wykorzystując silną pozycję Grupy w telefonii stacjonarnej, komórkowej i w internecie. Planów dotyczących rebrandingu nie ma - WP jest świetną, szeroko rozpoznawalną marką i to nie tylko przez internautów (świadomość spontaniczna marki kształtuje się na poziomie 78%, co daje jej pierwsze miejsce wśród polskich portali).

Czym będzie się zajmowała Pani Dominika Herburt-Heybowicz?

Poszerzenie składu zarządu nastąpiło zaledwie kilka dni temu. Obecnie zarząd koncentruje się bardziej na bieżących sprawach i wspólnie pracuje zarówno nad projektami, jak i strategią działania.

Aktualizacja: 04 sierpnia 2006 14:46

Dodaliśmy notkę biograficzą i zdjęcie Jacka Murawskiego. Zapytaliśmy również Natalię Hatalską o przyszłość portalu pod kierownictwem nowego prezesa.