Nowy portal w Polsce: Gadu-Gadu.pl

Jeszcze dziś pod adresem gadu-gadu.pl pojawić się ma kolejny (obok Onetu, Gazety, Wp, Interii.pl i o2.pl) portal internetowy. Właścicielem nowego portalu, który ma być silnie zintegrowany z komunikatorem GG, jest spółka GG Network (dawne Gadu-Gadu).

Pod koniec zeszłego roku spółka Gadu-Gadu zmieniła nazwę na GG Network. - "Poprzez nazwę GG Network S.A. chcemy podkreślić wymiar i znaczenie GG jako sieci. GG dzisiaj to już nie tylko tak dobrze znany wszystkim komunikator Gadu-Gadu, ale także liczne usługi, które zdobywają coraz większą popularność, również za granicą" - tak tłumaczył decyzję o zmianie nazwy spółki Piotr Pokrzywa, członek jej zarządu.

Wygląda na to, że już wkrótce sieć poszerzy się o kolejną usługę. Tym razem ma być to portal. Nutkę sensacyjności dodaje sprawie fakt, że spółka jako datę startu portalu wybrała 1 kwietnia. Jak jednak dowiedzieliśmy się z potwierdzonego źródła, nie jest to żart primaaprilisowy.

Nowy portal w Polsce: Gadu-Gadu.pl

Gadu-Gadu.pl

Portal zadomowić się ma pod domeną gadu-gadu.pl, która dotychczas służyła jako miejsce, z którego można było pobrać komunikator lub zapoznać się z innym produktami spółki GG Network. A jednak potencjał strony jest naprawdę duży. Strona gadu-gadu.pl jest jedną z najpopularniejszych w polskiej sieci - miesięcznie odwiedza ją ponad 1,6 mln real users (wg styczniowego Megapanelu PBI/Gemius). - "Wiele osób od lat mówiło że powinniśmy pod tym adresem zrobić portal. Dalsze zainteresowanie, interakcje nie były przez nas do końca wykorzystywane " - zdradza nasz informator.

Nowy portal ma być konglomeratem informacji, ale i rozrywki oraz zaawansowych interakcji między uzytkownikami GG. Np. użytkownik jeśli jest zalogowany w komunikatorze GG i ogląda portal, to inny jego znajomy będzie np. widział jaki wspólnie artykuł czytają. Będą mogli oni dzielić się komentarzami. Interakcji wykorzystujących komunikator i inne usługi sieci GG ma być wiele więcej.

Nowy portal w Polsce: Gadu-Gadu.pl

AKTUALIZACJA

Portal Gadu-Gadu.pl już ruszył. Gadu-Gadu.pl podzielono na 7 sekcji tematycznych: aktualności, pieniądze, sport, nauka, plotki, kultura, dla kobiet.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, treści portalu mają zostać utrzymane w "lekkim" charakterze - "czytelnicy znajdą w nim wiadomości, które mogą okazać się przydatne, ale i takie, które pozwolą zrelaksować się w pracy". Po uruchomieniu nowej wersji portalu producent producent komunikatora spodziewa się większego zainteresowania witryną. Nad aktualizacją i rozwojem serwisu czuwa własna redakcja Gadu-Gadu.pl

Czołówkę portali w Polsce stanowią podmioty cieszące się sporym zasięgiem. Zamykająca pierwszą piątkę Gazeta.pl przyciąga miesięcznie prawie 7,5 mln użytkowników (real users). Jak nowy portal, który właściwie odziedziczył zasięg rzędu 1,6 mln real users, zamierza się przebić z ofertą? - Mamy swój pomysł na portal i wiemy, że gadu-gadu.pl ma duży potencjał - mówi Jarosław Rybus, rzecznik prasowy GG Network. - Już mamy swój udział w rynku, niemały, i chcemy go zwiększyć, z nową formułą, z nowym portalem i integracją z siecią GG. Stwarza to duże szanse.