Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Nowy portal finansowy z Wrocławia

Z wierzchu IPO.pl nie różni się zasadniczo od pozostałych portali finansowych. Został jednak stworzony głównie z myślą o przedsiębiorstwach poszukujących kapitału na sfinansowanie bieżącej i inwestycyjnej działalności.

W IPO.pl znajdziemy porcję wiadomości, notowania, komentarze i analizy polskich i zagranicznych rynków finansowych, kapitałowych i walutowych.

Przedsiębiorcy znajdą w nim artykuły, poradniki i inne informacje o alternatywnych możliwościach finansowania począwszy od tych najprostszych jak: kredyt bankowy, leasing, faktoring, poprzez fundusze unijne, pomoc funduszy Venture Capital i Aniołów Biznesu, aż po debiut giełdowy.

Anna Janus, dyrektor zarządzający Portalu Finansowego IPO.pl przekonuje, że na polskim rynku jest miejsce na kolejny wortal poświęcony tematyce finansów. Powiedziała nam - Z racji tego że finanse on-line to dynamicznie rozwijającym się rynek, widzimy tutaj miejsce dla siebie. Rynek nie jest jeszcze nasycony - ciągle się rozwija. Korzyści, jakie niesie ze sobą Internet, to dla nas szansa na rozwój i szybkie dotarcie do przedsiębiorców poszukujących kapitału i informacji.

Podkreśliła, że IPO.pl wyróżnia się spośród takich portali jak Money.pl czy Bankier.pl, które są tworzone głównie z myślą o osobach fizycznych tym, że jest portalem skierowanym tylko do przedsiębiorców. - Mamy ściśle określone plany rozwoju, które coraz to bardziej wyróżnią nas spośród tych portali - zapewniła.

IPO.pl powstał we Wrocławiu, niezależnie od Money.pl. Tworzy go zespół przyjaciół z Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Tomasz Bonek, redaktor naczelny Money.pl o IPO.pl

Cieszy nas, że powstał ipo.pl, zwłaszcza że wdrożył nasz program partnerski dotyczący pośrednictwa finansowego (Money2Money). Ipo.pl publikuje też przede wszystkim treści kopiowane z innych mediów, także z Money.pl.

Czy jest to dla nas konkurencja? Odpowiedź brzmi - nie. Bardzo trudno jest bowiem zbudować oglądalność serwisu, to trwa latami. I wiadomo, że nie wystarczają same pieniądze. Było wiele portali, które wydawały miliony na reklamę i już dzisiaj nie istnieją.

Nawet bardzo dobry merytorycznie portal - elfin.pl - ma dziś nieco ponad 20 tys unikalnych użytkowników. W porównaniu do Money.pl to bardzo mała grupa.