Nowy oddział Gadu-Gadu we Wrocławiu

Spółka Gadu-Gadu S.A podjęła decyzję o zainwestowaniu we Wrocławiu. W nowym oddziale znajdą zatrudnienie programiści, którzy będą brać udział w obecnych i nowych projektach Gadu-Gadu.

Gadu-Gadu S.A. już jest obecna we Wrocławiu - w lutym br. zakupiła większościowy pakiet akcji w spółce LIVECHAT Software S.A., która produkuje oprogramowanie dla komunikacji biznesowej. "To dopiero początek inwestowania Gadu-Gadu w innych ośrodkach - mówi Jarosław Rybus, rzecznik prasowy Gadu-Gadu S.A. - Wrocław jest pierwszym miejscem, które wybraliśmy na inwestycje".

We wrocławskim biurze Gadu-Gadu pracę znajdą programiści aplikacji internetowych z doświadczeniem w budowaniu rozbudowanych witryn z wykorzystaniem technologii PHP 5 (OOP), Ajax, MySQL. Oficjalna rekrutacja już ruszyła. Spółka podczas debiutu giełdowego pozyskała kapitał, który zgodnie z celami emisyjnymi jest przeznaczany na kolejne inwestycje. Prowadzone są m.in. prace nad wdrożeniem telefonii komórkowej w ramach projektu MVNO.

Dla Gadu-Gadu pracuje obecnie ponad 100-osobowy zespół programistów i specjalistów, siedziba spółki mieści się w Warszawie. Z usług Gadu-Gadu korzysta co drugi polski internauta.