Nowy odcinek 7 dni z IDG.pl z konkursem!

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier i filmów, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

We wtorek z wielką pompą rozpoczęta została w Warszawie konferencja Microsoft Technology Summit 2006. To co z pewnością najbardziej interesowało licznie przybyłych gości był z pewnością mający trafić na rynek już niedługo nowy system giganta z Redmond - Windows Vista - oraz pakiet aplikacji MS Office 2007.

W zeszłym tygodniu w Yokohamie, prezentowane były najnowsze osiągnięcia w dziedzinie płaskoekranowych wyświetlaczy. Targi FPD International 2006 przyciągnęły jak co roku tysiące zwiedzających. Co ciekawe można było zaobserwować nowy trend. W brew panującemu poglądowi rozmiar przestał mięć najważniejsze znaczenie.

Komputery osobiste, dopiero teraz mają stać się osobiste nie tylko z samej nazwy. Tak przynajmniej wynika z założeń HP, które zaprezentowało najnowszą linię swoich Notebooków z serii Pavillon. Ich polska premiera miała miejsce na początku tego tygodnia.

Wszyscy ci, którzy z racji czynnego uprawiania sportu musieli pozostawiać swoje telefony w domu - wszak te są urządzeniami delikatnymi i podatnymi na uszkodzenia - ucieszy zapewne wiadomość, że nokia wprowadza na rynek model telefonu 5500. Gdzie powód do radości? Model ten cechuje wzmocniona i odporna na zachlapania obudowa.

Na koniec dzisiejszego odcinka konkurs! Jaki? Zapraszamy do oglądania.