Nowy komunikator Microsoftu - wkrótce premiera

Najprawdopodobniej już z za tydzień Microsoft oficjalnie zaprezentuje program o roboczej nazwie Istanbul - czyli swój najnowszy komunikator internetowy, wyposażony w szereg funkcji, usprawniających współpracę online.

Premiera oprogramowania odbędzie się najprawdopodobniej 8. marca, podczas zorganizowanej przez Microsoft konferencji prasowej, na której, zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami, Bill Gates przedstawi "nowy, rewolucyjny system współpracy online w czasie rzeczywistym".

Istanbul to nazwa robocza - nie wiadomo na razie, jaka będzie oficjalna nazwa nowego programu. Nowy klient IM był testowany przez Microsoft od połowy ubiegłego roku.

Przedstawiciele koncernu zapowiadają, że będzie to "zupełnie nowa jakość w świecie komunikatorów internetowych". Nowy program ma być wyposażony w szereg nowych funkcjonalności, maksymalnie ułatwiających współpracę online. Wiadomo, że będzie on ściśle współpracował z innymi produktami koncernu - możliwe będzie więc łatwe wymienianie danych pomiędzy komunikatorem, a programami z pakietu Office.