Nowy gracz na rynku komunikatorów - Multikontakt 1.0 od easyCALL

Dzięki obsłudze protokołów zgodnych z komunikatorami Gadu-Gadu, Tlen, MSN, jabber, GoogleTalk czy Spik, program Multikontakt może zrobić niemałe zamieszanie na dość skrystalizowanym rynku w Polsce. Właśnie ukazała się pierwsza oficjalna wersja - 1.0.

Aplikacja robi całkiem miłe wrażenie i nie odbiega od standardów do jakich przyzwyczaili się odbiorcy. Oprócz rozmów tekstowych można rozmawiać za pomocą mikrofonu i słuchawek, a jeśli jesteś posiadaczem kamery internetowej, dostępna jest opcja wideo. Aby realizować połączenia głosowe obaj użytkownicy muszą mieć zainstalowany Multikontakt na swoich komputerach.

Multikontakt połączy standardy?

Nowy gracz na rynku komunikatorów - Multikontakt 1.0 od easyCALL
Do niedawna nie było programu, który w przyjazny sposób połączy wiele standardów, a jednocześnie zaoferuje dobrej jakości rozmowy telefoniczne. Mulitikontakt został przygotowany przez znanego dostawcę VoIP - easyCALL. Dzięki integracji z istniejącymi usługami możliwe jest telefonowanie do niemal dowolnego kraju na świecie. Użytkownik ponadto otrzymuje numer telefonu, na który można dzwonić ze zwykłych telefonów. Numer dostępny jest spośród 12 stref numeracyjnych.

"Wersja 1.0 nie jest oczywiście naszym ostatnim słowem, aplikację bowiem stale rozwijamy. Użytkownicy komunikatora stale zgłaszają swoje sugestie i uwagi, które uwzględniamy przy tworzeniu kolejnych wersji" - mówi Michał Jakubowski, prezes easyCALL. - "Wkrótce pojawią się wersje komunikatora przeznaczone na inne platformy systemowe - Linux i Mac. W następnych wydaniach Multikontaktu chcemy poszerzyć listę innych komunikatorów, z którymi nasza aplikacja będzie w stanie współpracować" - zapowiada Michał Jakubowski.

Wciąż czekamy na Skype

Nadal nie ma aplikacji, która połączyłaby funkcjonalność rozmów audio-wideo znanych z programu Skype i popularnego protokołu komunikacji tekstowej Gadu-Gadu. Połowiczne i dość kłopotliwe dla przeciętnego użytkownika rozwiązanie zaproponował właśnie easyCALL, o czym więcej możesz przeczytać w artykule easyCALL łączy ze Skype.

Pobierz program Multikontakt 1.0 z naszego serwisuhttp://programy.pcworld.pl

Zobasz ranking komunikatorów w Polsce w kwietniowych wynikach Megapanelu