Nowy fundusz Venture Capital

Powstał nowy polski fundusz Venture Capital, specjalizujący się w sektorze nowych mediów i technologii. Fundusz nazywa się Xevin Investments a swoją działalność skoncentruje na rynku Europy Centralnej i Wschodniej. Za przedsięwzięciem stoją znane osoby polskiego rynku reklamy internetowej: Krzysztof Golonka, Gwidon Humeniuk i Marek Rusiecki.

Xevin Investments zajmie się podnoszeniem wartości spółek portfelowych poprzez wspieranie ich rozwoju kapitałem, doradztwem, oraz rozwiązaniami z dziedziny marketingu, sprzedaży, logistyki i technologii. W te właśnie cele, fundusz w przeciągu 12 miesięcy zainwestuje 10 mln złotych. "Poszukujemy partnerów działających w sektorze: Internet, IT, mediów cyfrowych, technologii softwarowych, mobilnych i e-commerce" - mówi członek Zarządu Xevin Investments, Marek Rusiecki.

W chwili obecnej fundusz doradza spółce z branży e-commerce - Zakupy.com S.A. Właściciele informują również tajemniczo, że finalizowany jest zakup jednej z polskich dobrze prosperujących agencji interaktywnych oraz agencji SEM. Szczegóły umów oraz plany kolejnych akwizycji mają być ogłoszone na przełomie maja i czerwca. "W naszym odczuciu brakuje w Polsce podmiotu rzeczywiście elastycznie podchodzącego do wspierania zarówno tzw. start-upów, jak też młodych, dobrze rokujących biznesów, którym brak doinwestowania." - wyjaśnia Gwidon Humeniuk.

W Zarządzie Xevin Investments pojawiają się znane na rynku nowych mediów nazwiska: Gwidon Humeniuk, Markek Rusiecki oraz Krzysztof Golonka (piastujący stanowisko prezesa zarządu Xevin Investments). Wszyscy trzej związani byli w przeszłości m.in. z CR Media Consulting SA, Ad.net SA oraz IAB Polska. Markek Rusiecki do niedawna był Dyrektorem Zarządzającym PRV.PL Sp. z o.o. (portal Pino.pl), a Krzysztof Golonka w ostatnim czasie zaangażowany był w rozwój platformy e-commerce Zakupy.com. "Doskonale znamy realia rynku mediowego w Polsce. Wielokrotnie z sukcesem tworzyliśmy na nim nowe spółki, a także przenosiliśmy sprawdzone w Polsce rozwiązania na rynki zagraniczne" - stwierdza Krzysztof Golonka.