Nowy biznes pioniera polskiego internetu

Sprzedaż ubezpieczeń od tanich kredytów konsumpcyjnych - to nowy, i ponoć niezwykle intratny, biznes Rafała Pluteckiego, niegdyś prekursora polskiego biznesu internetowego, założyciela Internet Technologies Polska (później Internet Partners), a także portalu Arena.pl.

Jak podaje styczniowy "Forbes" Rafał Plutecki, uznawany za prekursora internetu w Polsce, który w latach 90-tych założył firmę Internet Technologies Polska (później Internet Partners), a także portal Arena.pl, uruchomił firmę Mikro Ubezpieczenia, specjalizującą się w sprzedaży ubezpieczeń od tanich kredytów konsumpcyjnych.

Spółka Internet Partners w latach 90-tych była największym dostawcą internetu w Polsce. Została sprzedana firmie GTS (dziś będącej czołowym operatorem telekomunikacyjnym w Europie) w 1999 r., jeszcze przed krachem w tej branży. Portal Arena.pl uruchomiony ze środków z transakcji z GTS stał się jednym z ważniejszych portali internetowych w Polsce i wg zamierzeń Pluteckiego miał był przekształcony w portal telekomunikacyjny. Projekt upadł gdyż - wg ekspertów - zabrakło spójnej strategii rozwoju i popełniono kilka istotnych błędów przy wchodzeniu na Giełdę Papierów Wartościowych.

Nowy, stale rozwijany biznes Pluteckiego, polega na ubezpieczeniu tanich kredytów konsumpcyjnych o wartości do 10 tys. złotych. Inwestorem został luksemburski fundusz ESO Luxco II Sarl, należący do ESO Capital Group, Plutecki spodziwa się rocznie przychodów w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych.

Źródło: Forbes