Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Nowy Nook - zabójca Kindle?

Amerykańska sieć księgarni Barnes & Noble zorganizowała specjalną konferencję, na której pokazała nową wersję swojego czytnika e-booków. Urządzenie z kolorowym ekranem ma szansę stać się pogromcą Kindle.

Nowy Nook - zabójca Kindle?
Barnes & Noble nie zamierza zresztą iść na wojnę tylko i wyłącznie z Kindle. Nowa wersja Nooka to zdaniem przedstawicieli firmy "zupełnie nowa kategoria produktów". Pod tym hasłem kryje się fakt, iż zaprezentowane urządzenie jest połączeniem czytnika e-booków i tabletu.

Nook Color działa w oparciu o system operacyjny Android i posiada 7-calowy kolorowy ekran dotykowy nazwany "VividView" produkcji LG. Pracuje on w rozdzielczości 1024x600 i potrafi wyświetlić 16 milionów kolorów. Pokryto go specjalnym filtrem, który redukuje odblaski, a jednocześnie sprawić ma, że w oczy mniej będzie się rzucało samo podświetlenie ekranu.

Urządzenie komunikuje się ze światem za pomocą WiFi (802.11 b/g/n) i posiada 8GB wbudowanej pamięci (pomieścić ma 6 tys. książek) oraz wejście na karty MicroSD. Po naładowaniu, urządzenie powinno pracować do ośmiu godzin przy wyłączonym WiFi.

Nook Color posiada oprogramowanie ze zintegrowanym Facebookiem i Twitterem. Oprócz stu gazet i magazynów dostępnych (w pełnym kolorze) od dnia premiery urządzenia, swoje pozycje oferować będą na nim także wydawnictwa takie jak Simon&Schuster, Harper Collins, Conde Nast, Random House, MacMillan, Penguin i Hearst.

Czytnik e-booków połączony z funkcjonalnością tabletu najpierw trafi do sprzedaży w USA. Stanie się to dziewiętnastego listopada. Wyceniono go na 249 dolarów.