Nowości w mapach Microsoftu

Microsoft aktywnie działa na rynku map internetowych. Produkt Windows Live Local otrzymał dzisiaj nowe, bardzo ciekawe funkcje. Niestety, na razie niedostępne dla obszaru Polski.

Pierwsza nowość to informacja o korkach ulicznych, na bieżąco nanoszona na mapy. Podobną funkcję do tej pory zaprezentowało tylko Yahoo.

Nowości w mapach Microsoftu

Informacja o korkach na ulicach Bostonu

Kolejne udogodnienie to wprowadzenie zdjęć wysokiej rozdzielczości z lotu ptaka, tzw. bird's eye view, na obszarze Wielkiej Brytanii. Microsoft zapowiedział, że sukcesywnie będzie dodawał nowe państwa do bazy.

Nowości w mapach Microsoftu

Nowy Jork z lotu ptaka. Doskonała jakość zdjęć.

Microsoft udoskonalił też funkcję Collections, która umożliwia zarządzanie "pinezkami" znajdującymi się na mapie, np. w celu zapisania trasy podróży, wzbogaconej dodatkowymi informacjami, jak zdjęcia. Kolekcjami można się dzielić z innymi użytkownikami systemu Live Local.

Firma testuje również, możliwość obejrzenia ulic największych amerykańskich miast, z punktu widzenia kierowcy, tzw. street side level. Efekty, można zobaczyć na stroniehttp://preview.local.live.com

Nowości w mapach Microsoftu

Wirtualna przejażdżka ulicami Seattle

Live Local zawiera już mapy większych miast Polski, lecz nie działa wyszukiwanie po nazwach ulic czy obiektów. Podobnie jest z mapami Google Local.

Nowości w mapach Microsoftu

Okolice redakcji IDG w Live Local. Wyszukiwanie, jak na razie, nie działa.

Więcej: Windows Live Local