Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Nowość Optimusa

Optimus wprowadził nową formę sprzedaży w Internecie. Z wyselekcjonowanej Sieci Sprzedaży stworzone zostanie zaplecze do obsługi klienta Sklepu Internetowego.

Będzie on mógł zamówić produkt w sklepie, wraz z dostawą i instalacją przez autoryzowanego partnera Optimusa. Dodatkowo dla tych, którzy nie chcą, lub boją się używać karty płatniczej Optimus uruchomił opcję zapłaty u partnera handlowego, zaopatrzonego w terminal do transakcji kartami płatniczymi. Docelowo będzie stworzonych 60-80 tego typu terminali w największych miastach Polski.

Sklep Internetowy Optimusa uzbrojony jest w 40 bitowy protokół SSL do ochrony transakcji z użyciem karty kredytowej. Według deklaracji jego właściciela odwiedza go ok. miliona internautów miesięcznie. W związku z tym rozpoczął on również świadczenie usług reklamowych. Do końca 2000 roku będzie można wykupić po promocyjnych cenach powierzchnię banerową. Optimus prowadzi również rozmowy na temat sponsoringu z firmami z branż komputerowej i bankowej.

Sklep.optimus.pl jest pierwszą witryną B2C, jest też jedną z pierwszych, które powstały w Polsce. Istnieje już od trzech lat, spełniając rolę medium informacyjno – sprzedażowego. Choć jego właściciel deklaruje, że jako jedno z nielicznych tego typu przedsięwzięć jest rentowne, nie podaje konkretnych danych.