Nowość Optimusa

Optimus wprowadził nową formę sprzedaży w Internecie. Z wyselekcjonowanej Sieci Sprzedaży stworzone zostanie zaplecze do obsługi klienta Sklepu Internetowego.

Będzie on mógł zamówić produkt w sklepie, wraz z dostawą i instalacją przez autoryzowanego partnera Optimusa. Dodatkowo dla tych, którzy nie chcą, lub boją się używać karty płatniczej Optimus uruchomił opcję zapłaty u partnera handlowego, zaopatrzonego w terminal do transakcji kartami płatniczymi. Docelowo będzie stworzonych 60-80 tego typu terminali w największych miastach Polski.

Sklep Internetowy Optimusa uzbrojony jest w 40 bitowy protokół SSL do ochrony transakcji z użyciem karty kredytowej. Według deklaracji jego właściciela odwiedza go ok. miliona internautów miesięcznie. W związku z tym rozpoczął on również świadczenie usług reklamowych. Do końca 2000 roku będzie można wykupić po promocyjnych cenach powierzchnię banerową. Optimus prowadzi również rozmowy na temat sponsoringu z firmami z branż komputerowej i bankowej.

Sklep.optimus.pl jest pierwszą witryną B2C, jest też jedną z pierwszych, które powstały w Polsce. Istnieje już od trzech lat, spełniając rolę medium informacyjno – sprzedażowego. Choć jego właściciel deklaruje, że jako jedno z nielicznych tego typu przedsięwzięć jest rentowne, nie podaje konkretnych danych.