Nowi partnerzy Interia.pl

Interia.pl stosuje nową strategię na wzbogacenie swojego portalu. Rozpoczyna alianse z kolejnymi atrakcyjnymi serwisami tematycznymi. W ciągu ostatnich dni współpracę z portalem nawiązał serwis Megapliki.pl, serwis z blogami publicystów Salon24.pl oraz producent niemieckiej gry Travian. Interia.pl uruchamia także coraz więcej własnych serwisów pod oddzielnymi domenami, właśnie dołączyła do nich witryna z plotkami Pomponik.pl.

W ciągu ostatnich miesięcy do zasobów Interii dołączyły m.in. serwisy Pytamy.pl oraz Podaj.Net.

Interia.pl uruchamia również coraz więcej własnych przedsięwzięć m.in. Poboczem.pl oraz Zrobie.To, a także radio internetowe "Radio Bez Kitu". Niedawno pojawił się również serwis plotkarski Pomponik.pl, który przypomina tego typu witryny należące do portali o2.pl oraz Gazeta.pl.

W tym tygodniu portal ogłosił nawiązanie współpracy z serwisem Megapliki.pl, który wg Megapanelu miał w lutym 141 tys. użytkowników (real users) i zasięg na poziomie 1,06%. - Wsparcie ze strony jednego z największych w Polsce portali internetowych z pewnością przełoży się na większą oglądalność samego serwisu. Dodatkowo zyskujemy większe możliwości, dzięki tak dużemu partnerowi, jakim jest Interia.pl - mówi Tomasz Świegoda, jeden z założycieli Megaplików. Interia.pl nie jest właścicielem Megapliki.pl jak pisały niektóre serwisy.

Współpraca z Salon24.pl polega na wymianie barterowej -Niektóre teksty z Salonu będą ukazywać się na stronach Interii. W zamian za to Salon24 będzie promowany przez naszych partnerów.- pisze na swoim blogu znany publicysta Igor Janke, właściciel Salonu 24.

Travian to gra strategiczna online. Interia.pl jest wyłącznym partnerem firmy Travian GmbH w Polsce.

Jak wynika z badania Megapanel PBI/Gemius portal Interia.pl miał w lutym 6 mln 680 tys. użytkowników (real users) i zasięg 49,93%, co zapewniło mu 5 miejsce w rankingu najpopularniejszych polskich witryn pod względem zasięgu.