Nowi chętni do zakupu QXL Ricardo

Pod koniec listopada ofertę zakupu QXL Ricardo - założyciela platformy Allegro.pl - złożyła specjalnie stworzona do tego celu przez członków zarządu spółka Tiger Acquisition. Teraz pojawili się nowi chętni, którzy chcą przebić ofertę spółki.

Dwaj londyńscy biznesmeni - Kenn Robson i Andrin Bachman - chcą przebić ofertę członków zarządu Tiger Acquisition, którzy planowali zakupić serwis za 22 mln USD. Wczoraj wstępnie zadeklarowali chęć przejęcia serwisu.

Robson prowadzi firmę zajmująca się doradztwem w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw, również z sektora telekomunikacyjnego. Bachmann jest związany z jednym z londyńskich funduszy inwestycyjnych.

Serwis aukcyjny QXL Ricardo jeszcze w 2000 roku szacowany był nawet na 1 mld funtów. Obecnie jego rynkowa wartość oceniana jest na poziomie 13 mln funtów. W Polsce brytyjska spółka QXL Ricardo prowadzi prawny spór dotyczący własności serwisu aukcyjnego Allegro.pl. Kondycja finansowa QXL Ricardo była od początku jednym z głównych argumentów QXL Poland, mającym przemawiać za legalnością przejęcia kontroli nad QXL Poland i platformą aukcyjną Allegro.