Nowe życie Blogfrog.pl

Wystartowała nowa odsłona serwisu- Blogfrog.pl, agregatora najciekawszych wpisów z blogów. Serwis powrócił do życia dzięki inwestycji Agory S.A., która przejęła prawa do domeny. Blogfrog nadal będzie rozwijany przez jego twórców.

Pierwotna wersja Blogfroga pojawiła się w sieci w styczniu 2006 r. W czerwcu 2007 r. Agora S.A. nabyła prawa do domeny oraz podpisała kontrakt z twórcami Blogfroga na dalszy rozwój serwisu.

Jak czytamy w komunikacie, obecnie serwis śledzi notki z 1326 unikalnych blogów i zna treści blisko 100 tys. wpisów. Przez ostatnie kilka tygodni Blogfrog przechodził testy, w których brali udział zaproszeni polscy blogerzy.

- Mamy nadzieję, że serwis uzupełni naszą propozycję blogów tematycznych- mówi Tomasz Bienias, szef serwisów społecznościowych w portalu Gazeta.pl. - Jest cała masa pasjonujących blogów poza dużymi systemami blogowymi takimi jak Blox.pl. Mamy nadzieję, że dzięki blogfrogowi wszyscy będą mogli sprawdzić czym żyje blogosfera.

Nowe życie Blogfrog.pl

Oprócz wpisów z blogów, gorących tematów z ostatniego tygodnia, na serwisie znajdziemy także ranking blogów. Autorzy serwisu opracowali algorytm, który każdej notce i blogowi nadaje pewną wartość. Istotne są oceny użytkowników na Blogfrogu, większą wartość mają blogi starsze niż te niedawno założone oraz takie, które mają większą liczbę odniesień do siebie w internecie.

- Chcemy w jak najlepszym stopniu oddać jakość notki, wierzymy, że to od niej zależą zachowania czytelników, które próbujemy mierzyć- mówi Tomasz Karwatka, jeden z założycieli Blogfroga.

http://www.blogfrog.pl