Nowe "wnętrze" Rzeczpospolitej

Internetowa wersja dziennika "Rzeczpospolita" będzie miała nowy system archiwum oraz zmieniony kształt portalu. Projekt wykona i wdroży firma empolis Polska. System oparty będzie na gigantycznej bazie wiedzy.

Firma empolis zajmie się budową elektronicznego archiwum, do którego przeniesione będą wszystkie teksty i ilustracje, jakie do tej pory stworzyli pracownicy dziennika. Dotychczasowe zbiory są duże i obejmują ok. 500 000 dokumentów z bardzo różnych dziedzin i o różnej jakości: od prostych jak teksty dziennikarskie, poprzez baz danych do skomplikowanych jak dokumenty prawne czy ogłoszenia drobne” - powiedział Marek Kopyt, szef internetowego serwisu „Rzeczpospolitej”.

Nowy system oparty będzie na empolis knowledge management suite - rozwiązaniu informatycznym do zarządzania wiedzą, treścią i współpracą w organizacji. ”Skupiamy się na treści, co uważam za kluczowe na dziś i na najbliższe lata - dodał Marek Kopyt - Mamy na tyle bogate i obszerne zasoby, że coraz trudniej "zwykłymi" sposobami odnajdywać pożądane informacje.”

Nowy system „Rzeczpospolitej” to będzie gigantyczna mapa wiedzy z narzędziami do poszukiwania informacji, co ułatwi użytkownikom odnalezienie interesujących nich wiadomości.

Jak poinformował nas Marek Kopyt, zmieni się wygląd zewnętrzny serwisu oraz całkowitej przebudowie zostanie poddane „wnętrze”, czyli mechanizmy rządzące publikacją i wyszukiwaniem treści.