Nowe wersje serwisów gemiusRanking

Gemius SA uruchomił odświeżone wersje serwisów prezentujących dane o zachowaniu internautów na witrynach internetowych oraz stosowanych przez nich rozwiązaniach technicznych z obszaru 7 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Zestawienia dotyczące m.in. popularności przeglądarek, systemów operacyjnych, rozdzielczości, głębi kolorów, katalogów stron WWW, wyszukiwarek i inne dane dotyczące internetu w 7 krajach Europy Środkowo-Wschodniej - to materiały dostępne na odświeżonych serwisach gemiusRanking autorstwa firmy Gemius SA.

Serwisy gemiusRanking adresowane są do wszystkich zainteresowanych trendami na czeskim (http://Rankings.cz ), estońskim (http://Rankingee.com ), litewskim (http://Ranking.lt ), łotewskim (http://Ranking.lv ), polskim (http://Ranking.pl ), ukraińskim (http://Ranking.com.ua ) i węgierskim (http://Rankings.hu ) rynku internetowym. Publikowane co tydzień dane pochodzą z projektu badawczego gemiusTraffic dostarczającego informacji o zachowaniu internautów na witrynach internetowych oraz stosowanych przez nich rozwiązaniach technicznych (dane gromadzone są przy zastosowaniu skryptów zliczających umieszczonych w kodzie strony WWW).

Główne zmiany jakie zostały wprowadzone do serwisów to nowe zasady prezentacji poszczególnych statystyk w rankingach oraz dwie dodatkowe statystyki - wersje Flash Player oraz urządzenia mobilne, z których korzystają internauci łączący się z zasobami w danym kraju. Zmieniona została także nazwa serwisów na gemiusRanking oraz szata graficzna stron.

Wg zapowiedzi Gemius SA w tym roku uruchomione zostaną kolejne wersje serwisu charakteryzujące zachowaniu internautów na witrynach internetowych w innych krajach.

Źródło: Gemius