Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Nowe wcielenie DIGG

Dzisiaj ma zostać zaprezentowana odświeżona wersja serwisu DIGG, który przeobraża się z serwisu technologicznego w ogólnotematyczny.

DIGG jest pionierem stron tworzonych przez społeczność. Użytkownicy dodają wiadomości do "poczekalni", następnie drogą głosowania decydują, które z nich znajdą się na stronie głównej. Do tej pory DIGG był witryną o tematyce technologicznej. Od dzisiaj ma się to zmienić. Pojawić mają się nowe kategorie: biznes i świat, rozrywka, klipy wideo. Tematyka informacji ukazujących się dotychczas najczęściej, zostanie rozbita na trzy grupy: nauka, technologia, gry komputerowe.

Według badań Hitwise DIGG jest trzecią najpopularniejszą witryną dotyczącą technologii w Stanach Zjednoczonych. W maju miała 8,5 mln unikalnych użytkowników. Rozszerzenie tematyki ma na celu pozyskanie nowych odwiedzających. Bezpośrednią konkurencją dla DIGG, jest w USA serwis Netscape, który od 1 lipca, będzie funkcjonował na bardzo podobnych zasadach - użytkownicy zadecydują, które wiadomości są ciekawe i znajdą się na stronie głównej.

W Polsce funkcjonują serwisy wzorujące się na DIGG: skupiający się głównie na technologii Wykop oraz ogólnotematyczny Gwar.

DIGG, Netscape, Wykop, Gwar

Więcej: Techcrunch (ang.)