Nowe usługi w Tlenofonie

Od dziś telefonia internetowa Tlenofon uruchamia nową funkcjonalność - wysyłanie faksów przez internet. Niedawno też wprowadzono możliwość przenoszenia numeru Telekomunikacji Polskiej do Tlenofonu, a dla klientów biznesowych uruchomiona została usługa infolinii 0 801.

Wysyłanie faksów przez internet działa podobnie jak ich odbieranie. Dokumenty dołączane w formie pliku pdf są przetwarzane na serwerze i odsyłane na podany numer stacjonarny. Koszt wysłania takiego faksu naliczany jest tak samo, jak połączenie telefoniczne z Tlenofonu. Natomiast utrzymanie numeru faksowego to 36,60 zł za okres

6 miesięcy.

"Zaletą wirtualnego faksu jest przede wszystkim niższa cena wysyłki w porównaniu do kosztów w TP SA i to nie tylko w kraju" - chwalą swój produkt przedstawiciele Tlenofonu.

W połowie czerwca Tlenofon umożliwił użytkownikom przenoszenie numerów z Telekomunikacji Polskiej (TP) w całym kraju, w dowolnej strefie numeracyjnej. Było to wcześniej możliwe tylko w kilkunastu strefach. Kolejną wprowadzoną w czerwcu opcją, tym razem kierowaną do klientów biznesowych, jest możliwość kupienia numeru rozpoczynającego się na 0 801 i założenia pod nim infolini. Dla zainteresowanych dostępne są numery srebrne w cenie 100 zł (netto) miesięcznie lub zwykłe za 20 zł (netto) miesięcznie.

- Oczywiście nie musi to być infolinia. Zastosowanie może być dowolne.

Wprowadzamy taką usługę gdyż, numery 0801 były jednym z ostatnich bastionów telefonii stacjonarnej - mówi dla InternetStandard.pl Jacek Świderski - członek zarządu o2.pl odpowiedzialny za usługę Tlenofon. -"Skupiamy się na integracji naszych usług z centralami telefonicznymi w firmach"

Więcej o Tlenofonie:

Tlenofon z sekretarką i przekierowaniem połączeń

O2.pl pracuje z Linksys nad telefonią internetową