Nowe usługi Yahoo

Yahoo wprowadza nowy sposób ochrony użytkowników przed atakiem wirusów. Od dziś każdy dokument dołączony do wiadomości będzie automatycznie skanowany i zablokowany w przypadku wykrycia intruza. Portal uruchomił także usługę Yahoo Mail Plus. Nowe narzędzia pomogą zaprowadzić porządek w skrzynkach pocztowych użytkowników.

Do tej pory decyzja o przeskanowaniu wiadomości należała wyłącznie do użytkownika, który najczęściej rezygnował z niej, gdyż wydatnie spowalniało to proces pobierania poczty. Zmiana polityki bezpieczeństwa Yahoo jest efektem konsekwencji niedawnych ataków wirusowych. W walce z zalewem niechcianych wiadomości ma pomóc utworzenie antyspamowego centrum na stronach Yahoo, w którym użytkownicy znajdą informacje jak radzić sobie z niepożądaną pocztą.

Pakiet Yahoo Mail Plus zawiera ponadto dodatkowe narzędzia do walki ze spamem: Dzięki AddressGuard użytkownicy otrzymują pulę aliasów, którymi mogą posługiwać się np. podczas internetowych transakcji, zamiast podawać swój rzeczywisty adres. Każdy użytkownik będzie miał do wyboru około pięciuset takich "nieprawdziwych" adresów – zapewnia Yahoo. SpamGuard Plus powinien umożliwić skuteczniejsze zarządzanie regułami filtrowania nadchodzących wiadomości. Użytkownikom, którzy wykupią usługę Yahoo Mail Plus, portal oferuje także możliwość oczyszczenia załączników z wszelkich podejrzanych plików. Koszt rocznej subskrypcji pakietu zaczyna się od 30 USD.

Nowe usługi są dostępne od wtorku, a do początku listopada przewidywane jest uruchomienie Message Views, funkcji, która pozwoli na sortowanie pobranych emaili według nadawców z książki adresowej.

Polskich użytkowników przed wirusami chroni od ponad roku m.in. antywirusowy skaner poczty elektronicznej w portalu Interia.pl. Jak poinformował Mariusz Kuziak przedstawiciel portalu, filtry antyspamowe są w fazie testów. W portalu Gazeta.pl niechcianych wiadomości można pozbyć się dzięki funkcji "SPAM killer".