Nowe przepisy w serwisie Facebook - użytkownicy proszeni o opinię

Wielu internautów pamięta zapewne jak zakończyła się ostatnia próba zmiany regulaminu korzystania z serwisu społecznościowego Facebook. Najpierw nowe przepisy spotkały się z ostrą krytyką użytkowników, a następnie przywrócono stare prawa. Teraz zarząd spółki postanowił lepiej przygotować się do modyfikacji istniejących zasad i... najpierw pyta o zdanie samych internautów.

Nowy regulamin serwisu społecznościowego Facebook zostanie poddany niezwykle wyjątkowemu testowi. O jego losach zadecydują bowiem sami użytkownicy.

Zasady zostały spisane w dwóch częściach. Pierwsza z nich dotyczy ochrony danych osobowych oraz polityki kontrolowania informacji. Druga to zasady funkcjonowania samego serwisu oraz prawa i obowiązki użytkowników. Całość została opublikowana w Sieci i jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Internauci mogą komentować regulamin, proponować własne rozwiązania oraz przedstawiać swój własny pogląd na temat zmiany istniejących obecnie przepisów.

Mark Zuckerberg, prezes spółki Facebook, w jednym z wywiadów stwierdził że "jego firma ufa wszystkim użytkownikom". Dlatego właśnie każdy zainteresowany może wziąć udział w kreowaniu nowego regulaminu serwisu.

Zobacz także:

Użytkownicy Facebook szczególnie narażeni na atak cyber-przestępców

5,5 tys. kont przestępców seksualnych usuniętych z Facebooka

Facebook niemal dwukrotnie popularniejszy od MySpace