Nowe opcje reklamy przy wyszukiwaniu w Wirtualnej Polsce

Wirtualna Polska z końcem listopada udostępniła reklamodawcom testowa wersję panelu usług biznesowych związanych z wyszukiwaniem. Obok płatnego pozycjonowania pojawiły się nowości - boksy reklamowe, autoodświeżanie oraz usługa dodania i modyfikacji w katalogu WP.

Wersja testowa panelu cieszyła się sporym zainteresowaniem reklamodawców. W grudniu w Profilu Biznesowym zarejestrowało się ponad tysiąc klientów, założono zaś i wyemitowano niemal półtora tysiąca boksów reklamowych.

Boksy reklamowe pozwalają klientom samodzielnie kreować kampanię reklamową i kontrolować jej budżet. Pojawiają się na pierwszej stronie z wynikami wyszukiwania w serwisie szukaj.wp.pl według wybranych słów kluczowych oraz w określonych kategoriach tematycznych Katalogu WP w serwisie katalog.wp.pl. Każdy boks to reklama tekstowa o standardowej szerokości 160 pikseli. Boks zawiera tytuł (do 25 znaków), opis (dwa wiersze po 35 znaków) oraz adres promowanej strony WWW. Klient płaci wyłącznie za faktycznie dokonane odwiedziny na reklamowanej stronie.

Dzięki nowej usłudze Autoodświeżanie strona WWW klienta zostaje włączona do indeksu wyszukiwarki WP w ciągu 24 godzin. Będzie odświeżana w indeksie wyszukiwarki, czyli pobierane będą aktualne informacje ze strony klienta, co 48 godzin. Okres świadczenia tej usługi to 365 dni.

Usługa "Dodanie i modyfikacja w katalogu WP" pozwala na wyświetlenie oferty klienta na stronach katalogu WP oraz wśród wyników wyszukiwania WP. Usługa może być zrealizowana w ciągu 1 dnia od zgłoszenia.

Klienci Wirtualnej Polski chcący skorzystać z nowej oferty muszą zarejestrować się w Profilu Biznesowym. Rozliczenia mogą odbywać się wszelkimi dostępnymi kanałami płatniczymi.