Nowe oblicze Google Groups

Niedługo serwis Google Groups zasadniczo zmieni oblicze. Nie będzie to tylko zmiana wyglądu zewnętrznego, ale gruntowna przebudowa funkcjonalności - testowana od maja nowa wersja już niedługo powinna zastąpić "stare grupy".

Użytkownicy, którzy klikną łącze "Preview the next version of Google Groups" na stronie domowej Google'a, powinni zostać przekierowani na stronę nowego serwisu. Oferuje on między innymi:

- nowa strukturę katalogu do wyszukiwania grup dyskusyjnych;

- zaawansowane wyszukiwanie;

- sortowanie wyników wyszukiwania według dat;

- ukrywanie adresu e-mail;

- nowy interfejs użytkownika.

Użytkownicy będą teraz mogli tworzyć własne grupy i listy mailingowe. Będzie można tworzyć zarówno grupy ogólnodostępne, jak i takie z ograniczonym dostępem.

Pomimo wielu nowych funkcji, jak choćby możliwość śledzenia wątku, użytkownicy "nowych grup" już narzekają na brak kilku opcji dostępnych w dotychczasowej wersji. Nie ma na przykład wyszukiwania zaawansowanego w przedziałach czasowych. Brakuje również podglądu drzewiastej struktury wątku.

Serwis nie będzie zawierał graficznych banerów reklamowych, ale - podobnie jak w starej wersji - będą się pojawiały "sponsorowane linki", wybierane na podstawie wyszukiwanego wyrażenia, czy też zawartości wyświetlanej strony.

Nowe Google Groups

Centrum pomocy nowych grup