Nowe oblicze Gazety Prawnej offline i online

Na początku października Gazeta Prawna wprowadziła nowe strony finansowe oraz portal internetowy pod wspólną nazwą - Forsal.pl. Waldemar Miśków, menedżer projektu zdradza nam szczegóły dotyczące tej inicjatywy.

Gazeta Prawna zmienia swe oblicze wyraźniej intensyfikując obecność w internecie. Efektem działań jest powstanie serwisu forsal.pl a także intensywny rózwój istniejącej marki gazetaprawna.pl

Na czym polega metamorfoza Gazety Prawnej, której jesteśmy świadkami od początku października?

Waldemar Miśków: Od poniedziałku 6 października Gazeta Prawna ukazuje się w dwóch kolorach: żółtym i łososiowym. Grzbietem głównym dziennika pozostaną żółte strony Gazety Prawnej, które nadal będą poświęcone podatkom, prawu pracy i prawu gospodarczemu. W środku gazety pojawił jest nowy grzbiet w kolorze łososiowym (12-16 stron) skierowany do czytelników zainteresowanych gospodarką i rynkiem finansowym.

Metamorfoza dziennika jest kontynuacją działań, które konsekwentnie od ponad dwóch lat zwiększają obecność tematyki gospodarczo-finansowej na łamach gazety.

Co było przyczyną wprowadzenia zmian?

Wprowadzone zmiany w Gazecie Prawnej poprzedziliśmy badaniami, których celem było rozpoznanie potencjalnych kierunków rozwoju Gazety Prawnej. W badaniach przeprowadzonych przez firmę IPSOS, w których posługiwano się metodą CAPI zbadano zarówno obecnych jak i potencjalnych czytelników dziennika. Wyniki badań jakościowych jednoznacznie pokazały, że czytelnicy są zainteresowani ewolucją tego dziennika w kierunku gospodarczo-finansowym, przy zachowaniu dotychczasowej kompetencji Gazety Prawnej w obszarze prawno-podatkowym. Stwierdziliśmy również potrzebę zwiększenia swej obecności w internecie.

Czy w sieci jest jeszcze miejsce dla kolejnego serwisu o tematyce prawno-finansowej?

Z naszych badań oraz obserwacji, wynika że choć jest bardzo wiele serwisów poświęconych finansom, to większość z nich zajmuje się raczej kopiowaniem treści. Serwisy te nie tworzą same nic oraz nie analizują obecnej sytuacji. W zdecydowanej większości dostajemy od nich zaledwie przeglądy prasy lub rozsyłane po mediach analizy doradców inwestycyjnych. My chcemy potencjał i fachowość Gazety Prawnej wykorzystać w internecie dostarczając profesjonalne treści zamieszczanie w serwisie gazetaprawna.pl oraz w ramach nowego wortalu - forsal.pl.

Nowe oblicze Gazety Prawnej offline i online

gazetaprawna.pl

Jaką rolę w całym projekcie odgrywa forsal.pl?

Portal finansowy forsal.pl, który uruchomiony został także 6 października jest ściśle związany ze stronami finansowymi w Gazecie Prawnej. Pod wspólną marką forsal.pl funkcjonuje zarówno serwis internetowy, jak i nowe łososiowe strony Gazety Prawnej. Oczywiście należy podkreślić, że nadal rozwijany jest dotychczasowy portal gazeta prawna.pl skupiony wokół żółtych stron.

Nowe oblicze Gazety Prawnej offline i online

forsal.pl