Nowe mobilne pkt.pl

Pkt.pl udostępnia udoskonaloną wersję mobilnej wyszukiwarki firm i instytucji, w której unowocześniono system mapowy i wzbogacono funkcje przekazywania danych.

Pod adresemhttp://mobile.pkt.pl dostępna jest odświeżona wersja mobilnej wyszukiwarki firm i instytucji za pośrednictwem której można: odnaleźć informacje o firmie, zapisać dane wybranej firmy w liście adresów w telefonie komórkowym, zapoznać się ze szczegółowym opisem i ofertą sklepu czy biura, wyznaczyć trasę dojazdu, a także wysłać e-mail z kontaktem oraz odnaleźć i obejrzeć stronę www danej firmy.

Dostęp do Mobile.pkt.pl jest bezpłatny, użytkownik ponosi koszty wynikające ze stawek transmisji danych u operatora GSM. Usługa jest oferowana w polskiej i angielskiej wersji językowej.

W porównaniu do wersji wcześniejszej nowa mobilna usługa pkt.pl dostarcza unowocześniony system mapowy oraz ma wzbogacone funkcje przekazywania danych. Interaktywne mapy dostępne w serwisie pkt.pl są skalowalne i można je przesuwać, dzięki czemu użytkownik może szybko odnaleźć adres i telefon danej firmy oraz wyznaczyć trasę dojazdu. Firmy są podzielone według najchętniej wyszukiwanych kategorii, zintegrowanych z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach internetowych.

Usługi mobilne to przyszłość rynku informacji biznesowej. W Polsce z telefonów komórkowych korzysta już 97,2% Polaków. Serwis mobile.pkt.pl uruchomiliśmy już w 2008 roku w oparciu o technologię WAP. Tym razem proponujemy naszym klientom i użytkownikom udoskonaloną wersję produktu, którego ideą jest łączenie sprzedawców z kupującymi, wszędzie i w dogodny dla nich sposób - powiedział Piotr Strzałkowski, prezes zarządu pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne.

Strona mobile.pkt.pl jest dostępna w technologii XHTML od grudnia 2009. System pkt.pl na telefony komórkowe jest zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarki Google. W listopadzie 2009 r. Spółka uruchomiła bezpłatną aplikację yellow pages na iPhone'a.

Źródło: Pkt.pl