Nowe informacje o Google TV

Google ujawniło dziś nowe informacje na temat oczekiwanej usługi telewizyjnej. Znamy już pierwszych partnerów biznesowych. Firma zaprezentowała także film ujawniający działanie usługi.

O Google TV po raz pierwszy pisaliśmy już pół roku temu. Usługa ma umożliwić pełną integrację telewizora i multimedialnych możliwości zapewnianych przez komputer. Z usługi będzie można skorzystać za pomocą specjalnych telewizorów z zainstalowanym systemem Android lub poprzez media-box stworzony przez firmę Logitech.

Na łamach oficjalnego blogu firma zdradziła właśnie kolejne szczegóły dotyczące Google TV. Są to przede wszystkim informacje o partnerach biznesowych oficjalnie wspierających usługę. Jak się okazuje jeszcze przed wdrożeniem usługi wiele serwisów zoptymalizowało swój kod stron specjalnie pod Google TV. Wśród wymienianych na blogu są m.in. CNN, TNT, Cartoon Network oraz Twitter, Napster i blip.tv.

Telewizja NBC stworzyła natomiast specjalną aplikację CNBC Real-Time. Dzięki niej oglądający stację CNBC uzyskają dostęp do wielu dodatkowych opcji, w tym do informacji giełdowych oraz kanałów RSS.

Użytkownicy Google TV uzyskają też dostęp do HBO GO oraz specjalnej aplikacja NBA Game Time dającej dostęp do wielu informacji na temat tej ligi koszykówki. Google poinformowało też o możliwości oglądania materiałów wideo z usługi Amazon Video On Demand oraz popularnego serwisu Netflix.

Od teraz wszystkie informacje o usłudze można śledzić także za pośrednictwem nowej oficjalnej strony Google TV. Z usługi jako pierwsi będą mogli z niej skorzystać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Google zapewnia, że stanie się to jeszcze w październiku. Mieszkańcy Europy będą musieli poczekać do przyszłego roku.

Jak będzie działać Google TV można zobaczyć na zamieszczonym poniżej materiale wideo.