Nowe fundusze na rozwój Audioteki

Zajmujący się dystrybucją audiobooków on-line serwis Audioteka.pl, pozyskał z PARP fundusze na dalszy rozwój. Autorem projektu Audioteka jest MDPL Sp. z o.o., założona przez spółki K2 Internet S.A. oraz Maxioma Sp. z o.o.

Umowa z PARP została podpisana w ramach funduszu (z budżetu państwa i Unii Europejskiej) wspierającego rozwój gospodarki elektronicznej.

Kwota dofinansowania ze środków Unii Europejskiej wynosi 617 tys. zł. Pozyskanie środki zostaną przekazane na pokrycie dotychczasowych oraz przyszłych kosztów związanych z działalnością Audioteka.pl, związanych z udostępnieniem produktów cyfrowych on-line oraz rozwijaniem usługi mobilnego dostępu do produktów cyfrowych on-line.

Środki przeznaczone zostaną głównie na rozszerzenie komunikacji marketingowej dla serwisu, mającej na celu budowę popularności tej formy obcowania z literaturą - co w ogromnym stopniu pozwoli również naszym partnerom - Wydawcom, którzy powierzyli już nam swoje audiobooki, odczuć efekty dotacji - komentuje Marcin Beme, członek rady nadzorczej spółki MDPL, w której K2 Internet SA posiada 50% udziałów.

Nowe fundusze na rozwój Audioteki

Dodajmy, że K2 nie narzeka raczej na brak środków finansowych na rozwój swoich projektów. Notowana na giełdzie firma działająca w obszarze internetowego marketingu, zakończyła cały rok 2008 ze sprzedażą w wysokości 40 mln zł (dane roczne przed badaniem biegłego) co stanowi wzrost o 56% w porównaniu do roku 2007. - "Ubiegły rok upłynął pod kątem przyspieszenia inwestycji co było efektem pozyskania środków z oferty publicznej oraz szybkiego wzrostu zatrudnienia. Zmiana warunków ekonomicznych każe nam przyjąć bardziej zachowawczą politykę inwestycyjną w bieżącym roku. Podobnie, planujemy stabilizację zatrudnienia - komentuje Janusz Żebrowski, prezes zarządu K2 Internet S.A. - "Płynne środki jakimi dysponujemy (saldo gotówki i bieżących należności i zobowiązań zamyka się kwotą blisko 10 mln zł) dają nam komfort spokojnego reagowania na zmiany sytuacji rynkowej" - dodaje.