Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Nowe definicje

Zmienia się rola producentów oprogramowania, zmienia się również znacząco podejście korporacji do zakupu rozwiązań programistycznych i model współpracy z branżą IT - wynika z raportu Hurwitz & Associates.

Dawniej było to proste, firma programistyczna była komercyjnym producentem oprogramowania - konsument kupował program i używał go do wykonania określonej pracy. Teraz wszystko się zmieniło. Firmy uczą się być dynamiczne i elastyczne i zmieniają sposób wykorzystywania informatyki, tak aby odróżniać się od konkurentów.

Firmy, które przedtem postrzegały się jako np. dostawcę usług medycznych czy bank, teraz zaczynają łączyć swój potencjał intelektualny i najlepsze praktyki z komercyjnym oprogramowaniem. Firmy te odkrywają, że nie tylko poprawia to ich produktywność, ale jest również potencjalnym źródłem przychodów. Oferowanie złożonych pakietów usług dla klientów, z wykorzystaniem skomplikowanego oprogramowania, stało się popularne, zaczęło stanowić strategiczną wartość dla firmy.

Oprogramowanie staje się usługą, a definicja firmy programistycznej zmienia się. Innowacyjne firmy zaczynają rozumieć wartość używania oprogramowania w zarabianiu pieniędzy. Zmienia się więc podejście do dokonywania informatycznych zakupów, a coraz więcej firm programistycznych tworzy rozwiązania pod konkretnych klientów, a nie gotowe pudełka.

Zdaniem analityków Hurwitz & Associates, w najbliższym czasie znacząco zmieni się sposób w jaki korporacje będą wybierać oprogramowanie i rozwijać własne aplikacje.