Nowe Allegro.pl - pierwsze zrzuty, pierwsze protesty

Mimo, że premiera nowej odsłony Allegro.pl ma mieć miejsce dopiero 12 maja, serwis ujawnił już, jak będzie wyglądała jego strona główna. Jak powiedział dla InternetStandard.pl Piotr Szczepański (szef działu interfejsu użytkownika, Allegro.pl) "$zmiana layoutu ma nadać nam współczesne i wyraziste oblicze$". Wiadomo już, że nie wszyscy użytkownicy zgadzają się z tym punktem widzenia.

Zrzut z ekranu nowej strony głównej Allegro.pl ujawnił na oficjalnym blogu serwisu Jakub Szczepanik, szef działu interfejsu użytkownika. - "Zmiany wyglądu strony głównej, zakładek, formularzy i listingów będziecie mogli zobaczyć na Allegro po ich wprowadzeniu. Na razie pozostają pilnie strzeżoną tajemnicą naszych grafików" - pisze na blogu Jakub Szczepanik.

Co zmieni się na nowym Allegro? - "Zmiany Allegro podążają dwoma torami - zmiany funkcjonalne mają ułatwić korzystanie z serwisu, natomiast zmiana layoutu ma nadać nam współczesne i wyraziste oblicze" - mówi dla InternetStandard.pl Piotr Szczepański - "Projektując nowy wygląd Allegro dążyliśmy do layoutu wyrazistego i łatwo rozpoznawalnego. Stąd dwa mocne kolory - grafitowy i pomarańczowy - które determinują wygląd i zapewniają przejrzysty układ elementów."

Jakie główne zmiany czekają użytkownika? - "Kilka dni temu zmieniliśmy Moje Allegro. Przed nami nowe logo, nowy wygląd strony głównej, listingów i formularzy (rejestracji i wystawienia ofert)" - mówi Patryk Tryzubiak, PR Manager, Grupa Allegro.

Pod postem, w którym ujawniono wygląd nowego Allegro, wielu użytkowników wyraziło niezadowolenie z nowej odsłony serwisu. Czy opracowując nowy layout twórcy nowego Allegro wzięli pod uwagę opinie użytkowników? - "Każda zmiana niesie za sobą niezadowolenie części klientów przyzwyczajonych do dotychczasowych rozwiązań. Jednakże z upływem czasu to niezadowolenie znika. Wiąże się to z poznawaniem nowych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że nowa odsłona strony pozwoli w lepszy sposób korzystać z usług naszego serwisu, a więc zostanie przyjęta pozytywnie. Przygotowanie nowego layoutu zostało poprzedzone badaniami usability. Pracowali przy nim doświadczeni projektanci." - mówi Patryk Tryzubiak.

Nowe Allegro.pl - pierwsze zrzuty, pierwsze protesty

Tak wyglądać będzie strona główna Allegro.pl

Na storniehttp://www.moje-ankiety.pl/ankieta/wyniki-i-komentarze/3542.html można znaleźć ankietę z pytaniami dotyczącymi nowego layoutu. Na pytanie: Czy "wiosenny lifting" to dobry pomysł? - 78 proc. ankietowanych odpowiedziało: "To zły pomysł, po co cokolwiek zmieniać", a aż 80 proc. uważa, że postawa Allegro w związku z licznymi protestami co do nowego wyglądu jest dla użytkowników obrażająca. Mimo, że dane uzyskane zostały od zaledwie 200 osób i trudno traktować jako zdanie prawie 8 mln użytkowników (łączna liczba internautów korzystających z Allegro wg Megapanel PBI/Gemius), to najprawdopodobniej jest to zapowiedź protestów, które punkt kulminacyjny osiągną 12 maja. Protesty w przypadku zmiany wyglądu tak dużych serwisów to oczywiście nic nowego.

Czy to jest już finalna wersja? - "Na tę chwilę tak. W przyszłości strona Allegro może znów ulec zmianie. Ale to normalna praktyka. Co jakiś czas strony internetowe są przebudowywane" - mówi P. Tryzubiak

Nowe Allegro.pl - pierwsze zrzuty, pierwsze protesty

Tak Allegro wyglądało ponad 8 lat temu.

AKTUALIZACJA

Przedstawiamy kolejne zrzuty ekranowe nowego Allegro.pl (czy też raczej allegro.pl). Nowych kolorów i funkcjonalności nabiorą listy przedmiotów:

Nowe Allegro.pl - pierwsze zrzuty, pierwsze protesty
Nowe Allegro.pl - pierwsze zrzuty, pierwsze protesty

Tak już wkrótce ma wyglądać zakładka "Moje Allegro" (przedsmak zmian użytkownicy serwisu poczuli już w zeszłym miesiącu):

Nowe Allegro.pl - pierwsze zrzuty, pierwsze protesty

A tak "Formularz Sprzedaży":

Nowe Allegro.pl - pierwsze zrzuty, pierwsze protesty